Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomski naukowiec z belgijskim orderem

Bytomski naukowiec z belgijskim orderem Data publikacji: 27 listopada 2015Profesor Aleksander Sieroń, szef bytomskiej Kliniki Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej, został laureatem Krzyża Oficerskiego Orderu Wynalazczości nadanego przez Komisję Odznaczeń Królestwa Belgii  do spraw Wynalazczości.

Wyróżnienie otrzymał 20 listopada podczas 64. Światowych Targów „Brussels Innova 2014". Nadawane jest ono wybitnym naukowcom zasłużonym dla rozwoju wynalazczości. Przyznając odznaczenia, kapituła bierze pod uwagę wieloletnią aktywność w dziedzinie wynalazczości, jej promocji, a także osiągnięcia potwierdzone wysokimi nagrodami i medalami przyznanymi na najważniejszych europejskich salonach wynalazczości. 

Warto podkreślić, że rok temu podczas targów w Brukseli, profesor Aleksander Sieroń odebrał grand prix za nowatorskie urządzenie Oxybaria S, służące do hyperbarii tlenowej i ozonoterapii. Dzięki Oxybarii S szansę na wyleczenie mają pacjenci z przewlekłymi ranami nóg spowodowanymi m.in. cukrzycą, odleżynami oraz tzw. owrzodzeniami goleni (podudzi).

Wynalazek prof. Sieronia został również wyróżniony Złotym Medalem Ministra Edukacji Narodowej Rumunii oraz Złotym Medalem z wyróżnieniem, grupy jurorów wystawy Brussels Eureka 2014.

sieron2.jpg

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: arch. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.