Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 października 2017, Marleny, Edwarda, Seweryna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Czas - Miejsca - Ludzie

Obozy koncentracyjne, jenieckie i inne miejsca internowania są tematem czesko – polskiej publikacji „Czas – Miejsca – Ludzie. Nazistowski system obozów w latach drugiej wojny światowej”. Zapraszamy na promocję tej książki do Muzeum Górnośląskiego 25 października.

Nowe atrakcje w miechowickim schronie

Nowa prezentacja multimedialna w technologii Dolby Surround, wystawa niepublikowanych dotąd zdjęć poświęconych tajemnicy Szybu Południowego KWK Miechowice oraz pamiątki związane z Górnym Śląskiem. To najnowsze atrakcje w schronie przy ul. Kasztanowej w Bytomiu - Miechowicach.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Bytomski garnizon otrzyma sztandar

Bytomski garnizon otrzyma sztandar Data publikacji: 10 października 2016To będzie jeden z najważniejszych dni w historii 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu. 14 października odsłonięty zostanie obelisk poświęcony żołnierzom 1. Śląskiej Brygady Rakietowej OP w Bytomiu.  Bytomskiemu garnizonowi nadany zostanie także sztandar.

Uroczystości rozpoczną się o 9.30 na terenie jednostki wojskowej przy ul. Oświęcimskiej  33 od odsłonięcia obelisku poświęconemu żołnierzom 1. Śląskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. O 10.30 w kościele pw. Świętej Trójcy przy ul. Kwietniewskiego odbędzie się msza święta, po której wszyscy udadzą się na bytomski Rynek. Tam o 12.00 w obecności żołnierzy i dowództwa bytomskiego garnizonu oraz władz miasta nadany zostanie sztandar 34. Śląskiemu Dywizjonowi Rakietowemu Obrony Powietrznej w Bytomiu. Będzie uroczysty apel, defilada wojskowa i pokaz sprzętu, jakim dysponuje nasza jednostka.

Wydarzenie to ma szczególne znaczenie nie tylko dla naszej jednostki, ale również dla władz miasta. W skład komitetu fundatorów sztandaru wszedł prezydent Bytomia Damian Bartyla. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym zostanie jego „ojcem chrzestnym”.

Przypomnijmy, że 34. Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej działa w Bytomiu od 1 stycznia 2012 roku. Tworzą go żołnierze służący w dywizjonach rakietowych 1. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Od lipca 2011 roku dywizjon jest podporządkowany 3. Warszawskiej Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej.
 
Zaproszenie 34. dr OP.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.