Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytomska Wigilia

Bytomska Wigilia Data publikacji: 15 grudnia 2013Betlejemskie Światło Pokoju wędruje po świecie i już za kilka dni, 20 grudnia, zawita do naszego miasta. Trwają przygotowania do Bytomskiej Wigilii. Pieką się świąteczne pierniki, a szefowie kuchni robią zamówienia na produkty do barszczu. Już prawie są gotowe ozdoby świąteczne, a artyści spotykają się na generalnych próbach.

Wigilia w tym roku będzie na ul. Dworcowej. Rozpocznie ją o 13.00 prezydent Bytomia Damian Bartyla, po czym Dworcowa wypełni się dźwiękami kolęd. A kolędować będą: Chór „Jesienne Wrzosy" Uniwersytetu III Wieku, Chór Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Towarzystwo Śpiewacze „CHORUS SANCTO GREGORIUS", a także dzieci i młodzież z Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2 oraz harcerze. To oni przywiozą do Bytomia Betlejemskie Światło Pokoju i przekażą je prezydentowi, a prezydent przekaże je bytomianom.

Kto jeszcze nie ma świątecznych ozdób i upominków, będzie mógł zapatrzyć się w nie w następny piątek. Przygotowują je na tę okazję: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Bytomiu, Fundacja Wspólnota Burego Misia oraz Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Bytomska Wigilia potrwa od 13.00 do 17.00.
Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.