Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomska Rada Seniorów podsumowała rok

Bytomska Rada Seniorów podsumowała rok Data publikacji: 21 grudnia 2017W świątecznym nastroju upłynęło wczorajsze /20 grudnia/ spotkanie prezydenta Damiana Bartyli z Bytomską Radą Seniorów, podczas którego podsumowano kolejny rok działalności rady oraz rozmawiano o planach współpracy na 2018 r.

Przypomnijmy, że działająca od 2015 roku w naszym mieście Rada Seniorów ściśle współpracuje z prezydentem i radą miejską w zakresie m.in. rozwiązywania problemów i wsłuchiwania się w potrzeby osób starszych. Podczas spotkania prezydent podziękował Bytomskiej Radzie Seniorów za zaangażowanie i całoroczną pracę na rzecz seniorów oraz promowanie zdrowego stylu życia. Zapewnił też o woli kontynuowania działań na rzecz poprawy jakości życia seniorów.

Ten rok, jak i ubiegłe lata Bytomskiej Rady Seniorów były bogate nie tylko w lokalne wydarzenia kulturalne czy te z zakresu profilaktyki zdrowotnej, ale również w krajowe przedsięwzięcia, takie jak np. Ogólnopolskie Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów czy Forum Seniora.

Seniorzy żywo interesują się tematami związanymi z rewitalizacją Bytomia i polityką senioralną w świetle odnowy miasta, o czym traktował prezentowany już program „Gmina OK Senior”. Bytomscy seniorzy zorganizowali m.in. spotkanie w ramach otwartego posiedzenia Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów. Wzięło w nim wówczas udział ok. 100 osób, w tym m.in. śląskie rady seniorów, Zarząd OPoWRS, Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Rzecznik Praw Obywatelskich, Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.

Mijający rok to także kolejna edycja Senioriady, imprezy będącej płaszczyzną do integracji osób starszych, wymiany doświadczeń. To także nagroda dla aktywnego seniora, który w różnych formach działalności społecznej wyróżniają się na tle innych. W tym roku tytułem tym uhonorowano Piotra Mankiewicza, rozbarczanina, założyciela i właściciela Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.