Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomska Rada Seniorów podsumowała rok

Bytomska Rada Seniorów podsumowała rok Data publikacji: 21 grudnia 2017W świątecznym nastroju upłynęło wczorajsze /20 grudnia/ spotkanie prezydenta Damiana Bartyli z Bytomską Radą Seniorów, podczas którego podsumowano kolejny rok działalności rady oraz rozmawiano o planach współpracy na 2018 r.

Przypomnijmy, że działająca od 2015 roku w naszym mieście Rada Seniorów ściśle współpracuje z prezydentem i radą miejską w zakresie m.in. rozwiązywania problemów i wsłuchiwania się w potrzeby osób starszych. Podczas spotkania prezydent podziękował Bytomskiej Radzie Seniorów za zaangażowanie i całoroczną pracę na rzecz seniorów oraz promowanie zdrowego stylu życia. Zapewnił też o woli kontynuowania działań na rzecz poprawy jakości życia seniorów.

Ten rok, jak i ubiegłe lata Bytomskiej Rady Seniorów były bogate nie tylko w lokalne wydarzenia kulturalne czy te z zakresu profilaktyki zdrowotnej, ale również w krajowe przedsięwzięcia, takie jak np. Ogólnopolskie Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów czy Forum Seniora.

Seniorzy żywo interesują się tematami związanymi z rewitalizacją Bytomia i polityką senioralną w świetle odnowy miasta, o czym traktował prezentowany już program „Gmina OK Senior”. Bytomscy seniorzy zorganizowali m.in. spotkanie w ramach otwartego posiedzenia Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów. Wzięło w nim wówczas udział ok. 100 osób, w tym m.in. śląskie rady seniorów, Zarząd OPoWRS, Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Rzecznik Praw Obywatelskich, Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.

Mijający rok to także kolejna edycja Senioriady, imprezy będącej płaszczyzną do integracji osób starszych, wymiany doświadczeń. To także nagroda dla aktywnego seniora, który w różnych formach działalności społecznej wyróżniają się na tle innych. W tym roku tytułem tym uhonorowano Piotra Mankiewicza, rozbarczanina, założyciela i właściciela Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.