Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 kwietnia 2018, Kaja, Leon, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomska Rada Seniorów podsumowała rok

Bytomska Rada Seniorów podsumowała rok Data publikacji: 21 grudnia 2017W świątecznym nastroju upłynęło wczorajsze /20 grudnia/ spotkanie prezydenta Damiana Bartyli z Bytomską Radą Seniorów, podczas którego podsumowano kolejny rok działalności rady oraz rozmawiano o planach współpracy na 2018 r.

Przypomnijmy, że działająca od 2015 roku w naszym mieście Rada Seniorów ściśle współpracuje z prezydentem i radą miejską w zakresie m.in. rozwiązywania problemów i wsłuchiwania się w potrzeby osób starszych. Podczas spotkania prezydent podziękował Bytomskiej Radzie Seniorów za zaangażowanie i całoroczną pracę na rzecz seniorów oraz promowanie zdrowego stylu życia. Zapewnił też o woli kontynuowania działań na rzecz poprawy jakości życia seniorów.

Ten rok, jak i ubiegłe lata Bytomskiej Rady Seniorów były bogate nie tylko w lokalne wydarzenia kulturalne czy te z zakresu profilaktyki zdrowotnej, ale również w krajowe przedsięwzięcia, takie jak np. Ogólnopolskie Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów czy Forum Seniora.

Seniorzy żywo interesują się tematami związanymi z rewitalizacją Bytomia i polityką senioralną w świetle odnowy miasta, o czym traktował prezentowany już program „Gmina OK Senior”. Bytomscy seniorzy zorganizowali m.in. spotkanie w ramach otwartego posiedzenia Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów. Wzięło w nim wówczas udział ok. 100 osób, w tym m.in. śląskie rady seniorów, Zarząd OPoWRS, Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Rzecznik Praw Obywatelskich, Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.

Mijający rok to także kolejna edycja Senioriady, imprezy będącej płaszczyzną do integracji osób starszych, wymiany doświadczeń. To także nagroda dla aktywnego seniora, który w różnych formach działalności społecznej wyróżniają się na tle innych. W tym roku tytułem tym uhonorowano Piotra Mankiewicza, rozbarczanina, założyciela i właściciela Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.