Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomska Playarena ma swój hymn

Bytomska Playarena ma swój hymn Data publikacji: 14 lutego 2017Grają na Orlikach, boiskach szkolnych i osiedlowych w różnych częściach miasta. Amatorów piłki nożnej nie brakuje, a w samym tylko Bytomiu, w ramach rozgrywek Ligi Nike Playarena, gra aż 51 drużyn. Mają nawet swój oficjalny hymn.

Jego twórcą jest Adrian Katroshi, kapitan grającej w Playarenie łagiewnickiej Miazgi i scenarzysta filmowy, który zadebiutował w 2010 r. komedią „Zgorszenie publiczne”. Jednym z czynników, które zainspirowały mnie do napisania tekstu hymnu, były szczenięce wspomnienia, kiedy to ze żwirowych boisk do domów wracało się "czornym jak świynto ziymia", a z asfaltowych - nieraz poobijanym i poharatanym do krwi. Chęci do gry nigdy jednak nie brakowało. Drugim było przekonanie, że Playarena daje nam to, czego kiedyś nie mieliśmy, czyli możliwość regularnej gry o stawkę w dobrze zorganizowanych rozgrywkach – mówi Adrian Katroshi, autor hymnu.

Wokale i część partii gitarowych nagrane zostały w studio MamaMusic w Katowicach. Nieoceniona okazała się pomoc Michała Kuczery, jako gitarzysty. Ambasador Ligi Nike Playarena, Miłosz Karski, cały czas wspierał projekt. Obróbką i miksem dźwięku, a także zdjęciami do teledysku i jego reżyserią zajął się Adam Żytkowski ze Studia37 Bytom.

Warto dodać, że Playarena to największe w kraju amatorskie rozgrywki piłki nożnej 6-osobowej. W Bytomiu cieszy się ona ogromną popularnością. Na obecną chwilę gra w niej 15 drużyn w pierwsze lidze, 13 w drugiej, łącznie około 350 zawodników. Oprócz tego są jeszcze 24 drużyny zarejestrowane w III lidze weryfikacyjnej.

Piosenka jest podziękowaniem dla Playareny za radość, jaką daje futbol. Mam nadzieję, że nasz hymn wpłynie na popularność oraz rozpoznawalność bytomskich rozgrywek
– mówi Adrian Katroshi.


Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.