Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomscy szermierze znowu na podium

Bytomscy szermierze znowu na podium Data publikacji: 12 marca 2014Zawodniczki Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego nie zwalniają tempa. Po raz kolejny udowodniły, że w kraju z bytomską szermierką trzeba się liczyć.

Podczas turnieju „Muszkieter Trophy 2014” w Gliwicach cztery nasze zawodniczki awansowały do finałowej ósemki, z czego aż trzy zajęły miejsca na podium. Rewelacyjnie spisały się: Julia Gwóźdż, Weronika Wiktor, Oliwia Włoczka oraz Zuzanna Matuszek.

Kolejne sukcesy nasze zawodniczki święciły podczas Pucharu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie srebrny medal wywalczyła Oliwia Włoczka, zaś Patrycja Ziętej zajęła 3. miejsce. Nasze dziewczęta nie zawiodły także na rozgrywanym w Krakowie Turnieju „Wawel Dragon Trophy”. Na podium stanęły Patrycja Ziętek, zdobywczyni 1. miejsca oraz Julia Gwóźdż i Oliwia Włoczka, które uplasowały się na 3. pozycji.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Bytomskie Towarzystwo Szermiercze

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.