Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomscy strażacy najlepsi

Bytomscy strażacy najlepsi Data publikacji: 21 czerwca 2017Ponad 40 strażaków z kilku śląskich miast wzięło udział wczoraj, 20 czerwca w XV Mistrzostwach Śląska Strażaków PSP w pływaniu, które odbyły się na Pływalni Krytej w Bytomiu. Najlepszą ekipą okazała się drużyna strażaków z Bytomia, która odnosiła także sukcesy indywidualnie.

Podczas zawodów strażacy – z Komend Miejskich, Powiatowych i Komendy Wojewódzkiej – rywalizowali indywidualnie i zespołowo w stylach dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Indywidualnie najwięcej medali, bo aż 3 złote i 4 srebrne wywalczyli strażacy z Bytomia, którzy zdominowali także sztafetę, osiągając najlepszy wynik. Warto dodać, że wśród bytomskich strażaków najlepiej spisali się Szymon Wąsowicz i Paweł Holopa, którzy zdobyli dla swojej drużyny najwięcej medali. Zwycięzcy zawodów zostali uhonorowani nagrodami, dyplomami, pucharami oraz pamiątkowymi medalami ufundowanymi przez organizatorów zawodów.

Cieszę się, że możemy w Bytomiu gościć tak wiele jednostek Straży Pożarnej z całego Śląska. Mistrzostwa Śląska Strażaków to nie tylko okazja do wspólnego spotkania się i wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pływackich – mówił Damian Bartyla, prezydenta Bytomia podczas otwarcia zawodów. Gratuluję wszystkim uczestnikom zawodów, jak również chciałem podziękować pomysłodawcom tej imprezy za doskonałą organizację turnieju – dodał Bartyla.

Wyniki XV Mistrzostw Śląska Strażaków PSP w pływaniu:

Styl dowolny (dystans 50m):
I miejsce : Wąsowicz Szymon - KM PSP Bytom (00:25,69)
II miejsce: Holopa Paweł - KM PSP Bytom (00:26,29)
III miejsce: Pipans Marek - KP PSP Pszczyna (00:27,80)

Styl klasyczny (dystans 50m):
I miejsce : Zygmański Adrian – KP PSP Cieszyn (00:33,24) – Rekord Mistrzostw
II miejsce: Wąsowicz Szymon - KM PSP Bytom (00:34,39)
III miejsce: Miller Damian – KM PSP Tychy (0:36,18)

Styl grzbietowy (dystans 50m):
I miejsce: Wąsowicz Szymon - KM PSP Bytom (00:31,05) – Rekord Mistrzostw
II miejsce: Holopa Paweł - KM PSP Bytom (00:32,12)
III miejsce: Pipans Marek - KP PSP Pszczyna (00:36,03)

W klasyfikacji generalnej najlepszymi zawodnikami zostali:
I miejsce: Wąsowicz Szymon - KM PSP Bytom
II miejsce: Holopa Paweł - KM PSP Bytom
III miejsce: Pipans Marek - KP PSP Pszczyna

Sztafeta 4x50m :
I miejsce: KM PSP BYTOM – 1:53:88
II miejsce: KP PSP PSZCZYNA – 2:00:29
III miejsce: KM PSP TYCHY – 2:01:07

Przypomnijmy, że pierwsze zawody zostały rozegrane w 2002 roku. W kolejnych latach najlepsze wyniki w klasyfikacji generalnej uzyskiwali:
st. asp. Arkadiusz Kowalski, KM PSP Bytom – 2002, 2003, 2006
st. ogn. Adolf Piechula, KP PSP Racibórz – 2004, 2008
mł. ogn. Rafał Goj – KM PSP Bytom – 2007
kpt. Dariusz Jarosz, KM PSP Tychy – 2009
kpt. Krystian Biesiadecki, KP PSP Będzin – 2010
mł. ogn. Paweł Holopa, KM PSP Bytom – 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016
mł.asp. Szymon Wąsowicz – 2017.

Z kolei w klasyfikacji drużynowej Komenda Miejska PSP w Bytomiu wygrała 13 razy, 2 razy naszą drużynę pokonała reprezentacja CS PSP w Częstochowie.

Podczas wtorkowych zawodów odbył się również pokaz sprzętu z zakresu ratownictwa wodnego oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Bytom, którzy przedstawili sprzęt oraz techniki stosowane w ratownictwie wodnym.

Organizatorami zawodów byli: Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach, Komenda Miejska PSP w Bytomiu, Urząd Miejski w Bytomiu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Bytom. Honorowy patronat nad zawodami objął Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.