Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2018, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomscy siłacze niepokonani

Bytomscy siłacze niepokonani Data publikacji: 25 września 2017Złoty i srebrny medal. To dorobek medalowy zawodników Skarpy Bytom, którzy rywalizowali na Mistrzostwach Świata federacji GPC w czeskim Trutnovie /21-22 września/.

Nasz klub reprezentowali Marcin Gorzedowski i Marcin Dulko, którzy udowodnili, że należą do światowej czołówki w wyciskaniu sztangi leżąc. Marcin Gorzedowski startujący w kategorii do 110 kg nie tylko zdobył złoty medal, ale pobił rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc z wynikiem 235 kg.

Nasz drugi reprezentant – Marcin Dulko w kategorii do 75 kg z wynikiem 180 kg zajął 2. miejsce, zdobywając tytuł wicemistrza świata. Warto dodać, że zawodnik Skarpy Bytom przegrał złoty medal z innym reprezentantem Polski, co tylko potwierdza, że sport ten jest bardzo popularny w naszym kraju, a trenujący go zawodnicy należą do najlepszych na świecie.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KS Skarpa Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.