Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 listopada 2017, Flora, Jan, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Bytomscy siłacze na medal

Bytomscy siłacze na medal Data publikacji: 11 kwietnia 2016

Wspaniały sukces zanotowali reprezentanci klubu Skarpa Bytom, którzy podczas Mistrzostw Polski w Zalesiu /2-3 kwietnia/ wywalczyli aż kilkanaście medali, w tym dziewięć złotych. Tym samym nasi zawodnicy udowodnili, że należą do najlepszych w Polsce.

Wśród reprezentantów bytomskiego klubu dominowali mężczyźni, jednak świetnie zaprezentowała się także jedyna kobieta – Anna Paluszik, która w kategorii open wyciskania sztangi leżąc zajęła drugie miejsce z wynikiem 77,5 kg. Pozostałe miejsca medalowe w wyciskaniu sztangi leżąc wywalczyli:
  • Mateusz Gorzędowski w kategorii Młodzik 16-17 lat  - 1 miejsce i pobity rekord polski – wynik 185 kg;
  • Marcin Gorzędowski w kategorii Weteran 45-49 lat - 1 miejsce i pobity rekord polski – wynik 210 kg;
  • Maciej Ondycz w kategorii Open do 100 kg - 2 miejsce z wynikiem 210 kg;
  • Jacek Stańczyk w kategorii Weteran 40-44 lat - 1 miejsce i pobity rekord polski z wynikiem 220 kg;
  • Artur Czempiel w kategorii Open do 75 kg - 3 miejsce z wynikiem 132,5 kg;
  • Tomasz Wawrzynek w kategorii Młodzik 18-19 EQ - 1 miejsce z wynikiem 215 kg;
  • Piotr Słapa w kategorii Open 110 kg EQ - 3 miejsce z wynikiem 260 kg.
Szczególnym osiągnięciem popisał się Grzegorz Wałga, który wywalczył aż cztery złote medale zdobywając pierwsze miejsca w kategorii 125 kg, w tym podnosząc największy ciężar.

W kategorii martwy ciąg /podnoszeniu z podłoża ciężaru do momentu, w którym zawodnik ma proste plecy oraz nogi w kolanach/ złoty medal i rekord świata z wynikiem 307,5 kg zdobył Mateusz Pawlikowski.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Sekcja Sportów Siłowych Skarpa Bytom