Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Świętowali 99. rocznicę polskiej Policji Państwowej

Świętowali 99. rocznicę polskiej Policji Państwowej Data publikacji: 27 lipca 2018Podczas dzisiejszego /27 lipca/ Święta Policji bytomscy funkcjonariusze spotkali się w Teatrze Rozbark. Były odznaczenia i awanse. Wręczono również nagrody Prezydenta Bytomia oraz przedstawiono laureatów konkursów „Dzielnicowy roku” oraz „Policjant z powołania”.

W trakcie uroczystości prawie 150 policjantów zostało mianowanych na pierwszy oraz wyższy stopień, z czego aż 6 w drodze wyróżnienia. Prawie 100 funkcjonariuszy otrzymało nagrodę Prezydenta Bytomia za szczególne zaangażowanie i osiągnięcia. Nie zapomniano również o pracownikach cywilnych Komendy Miejskiej w Bytomiu – nagrodzonych zostało 10 pracowników.

W zorganizowanym przez Prezydenta Bytomia oraz Komendanta Miejskiej Policji konkursie na „Najlepszego dzielnicowego roku” zwycięzcą został asp. sztab. Andrzej Pietraszek z IV Komisariatu Policji. Z kolei „Policjantem z powołania” został asp. sztab. Krzysztof Niedźwiecki, dzielnicowy z I Komisariatu.

Podczas uroczystości funkcjonariusze uczcili minutą ciszy poległych kolegów. Przypomniana została postać bytomskiego policjanta Marka Sienickiego, który zginał na służbie 2 maja 1992 roku na ulicy Woźniaka. Był to pierwszy tak zuchwały atak na policjanta w nowej Polsce.

Święto Policji przypada 24 lipca. Zostało ustanowione w 1995 roku przez Sejm RP przy okazji nowelizacji ustawy o Policji. Dzień ten nie jest przypadkowy. Przypada w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej w 1919 roku.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.