Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2018, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomscy policjanci obchodzili swoje święto

Data publikacji: 7 lipca 2017Są tam, gdzie zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie - podejmując interwencje z narażeniem własnego. I rzadko słyszą za to proste, ale jak wiele znaczące słowo: "dziękuję". W piątek w Teatrze Rozbark policjanci bytomskiego garnizonu obchodzili swoje święto.

- Bytom nie jest bogatym miastem, ale świadomym. Świadomym tego, że bezpieczeństwo mieszkańców to sprawa priorytetowa. Dziś, w tym szczególnym dniu, pragnę podziękować za gotowość do niesienia pomocy, ochrony życia oraz zdrowia obywateli. Państwa osiągnięcia i skuteczność wzmacniają znaczenie tej formacji i budują dobre imię bytomskiego garnizonu. Życzę, aby poświęcenie i trud były źródłem satysfakcji i uznania społecznego - życzył funkcjonariuszom prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Uroczystości odchodzone w Teatrze Rozbark rozpoczęto minutą ciszy - dla uczczenia pamięci Marka Sienickiego - policjanta, który 25 lat temu zginął na służbie. 2 maja 1992 roku pełnił patrol zastępczy, bo w ostatniej chwili zgodził się zamienić z kolegą dyżurami. Około godz. 3 w nocy podczas patrolowania ul. Woźniaka Marek Sieniecki i jego partner Zbigniew Wierzba zobaczyli dwie osoby, które wydały im się podejrzane. Gdy funkcjonariusze ruszyli w ich kierunku, ci wyciągnęli karabiny. Marek Sienicki zginął na miejscu. Jego kolega cudem przeżył. - Marek do końca wypełnił słowa roty ślubowania - podkreślił mł.insp. Karol Fajer, Komendant Miejski Policji w Bytomiu. - To właśnie my jesteśmy zobowiązani troszczyć się o bezpieczeństwo. To do nas zwracają się w pierwszej kolejności, gdy zagrożone jest zdrowie, życie, mienie. Za cały ten trud serdecznie Wam dziękuję - powiedział szef bytomskiego garnizonu.

Święto policji było okazją do wręczenia wyróżnień i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Na stopień komisarza policji awansowano jednego policjanta, na stopień aspiranta sztabowego - 4, stopień starszego aspiranta - 6 osób, aspiranta - 5, młodszego aspiranta - 16, sierżanta sztabowego - 8, starszego sierżanta - 11, sierżanta - 16, starszego posterunkowego 16.

Prezydent miasta, jak co roku, wyróżnił policjantów garnizonu bytomskiego nagrodą motywacyjną w łącznej wysokości 96 tys. zł.

Oprócz awansowanych policjantów gratulacje odebrali Janusz Michalik - laureat konkursu "Policjant z powołania" oraz Andrzej Masłowski - laureat konkursu "Dzielnicowy Roku".

Wśród zebranych na sali gości nie zabrakło insp. Krzysztofa Justyńskiego - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bytomiu Mariusza Janasa, przedstawicieli służb mundurowych z Bytomia, szefów miejskich spółek i instytucji oraz bytomskiej prokuratury.

Pełna lista wyróżnionych policjantów do zobaczenia tutaj.


Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.