Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 kwietnia 2018, Kaja, Leon, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomscy policjanci obchodzili swoje święto

Data publikacji: 7 lipca 2017Są tam, gdzie zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie - podejmując interwencje z narażeniem własnego. I rzadko słyszą za to proste, ale jak wiele znaczące słowo: "dziękuję". W piątek w Teatrze Rozbark policjanci bytomskiego garnizonu obchodzili swoje święto.

- Bytom nie jest bogatym miastem, ale świadomym. Świadomym tego, że bezpieczeństwo mieszkańców to sprawa priorytetowa. Dziś, w tym szczególnym dniu, pragnę podziękować za gotowość do niesienia pomocy, ochrony życia oraz zdrowia obywateli. Państwa osiągnięcia i skuteczność wzmacniają znaczenie tej formacji i budują dobre imię bytomskiego garnizonu. Życzę, aby poświęcenie i trud były źródłem satysfakcji i uznania społecznego - życzył funkcjonariuszom prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Uroczystości odchodzone w Teatrze Rozbark rozpoczęto minutą ciszy - dla uczczenia pamięci Marka Sienickiego - policjanta, który 25 lat temu zginął na służbie. 2 maja 1992 roku pełnił patrol zastępczy, bo w ostatniej chwili zgodził się zamienić z kolegą dyżurami. Około godz. 3 w nocy podczas patrolowania ul. Woźniaka Marek Sieniecki i jego partner Zbigniew Wierzba zobaczyli dwie osoby, które wydały im się podejrzane. Gdy funkcjonariusze ruszyli w ich kierunku, ci wyciągnęli karabiny. Marek Sienicki zginął na miejscu. Jego kolega cudem przeżył. - Marek do końca wypełnił słowa roty ślubowania - podkreślił mł.insp. Karol Fajer, Komendant Miejski Policji w Bytomiu. - To właśnie my jesteśmy zobowiązani troszczyć się o bezpieczeństwo. To do nas zwracają się w pierwszej kolejności, gdy zagrożone jest zdrowie, życie, mienie. Za cały ten trud serdecznie Wam dziękuję - powiedział szef bytomskiego garnizonu.

Święto policji było okazją do wręczenia wyróżnień i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Na stopień komisarza policji awansowano jednego policjanta, na stopień aspiranta sztabowego - 4, stopień starszego aspiranta - 6 osób, aspiranta - 5, młodszego aspiranta - 16, sierżanta sztabowego - 8, starszego sierżanta - 11, sierżanta - 16, starszego posterunkowego 16.

Prezydent miasta, jak co roku, wyróżnił policjantów garnizonu bytomskiego nagrodą motywacyjną w łącznej wysokości 96 tys. zł.

Oprócz awansowanych policjantów gratulacje odebrali Janusz Michalik - laureat konkursu "Policjant z powołania" oraz Andrzej Masłowski - laureat konkursu "Dzielnicowy Roku".

Wśród zebranych na sali gości nie zabrakło insp. Krzysztofa Justyńskiego - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bytomiu Mariusza Janasa, przedstawicieli służb mundurowych z Bytomia, szefów miejskich spółek i instytucji oraz bytomskiej prokuratury.

Pełna lista wyróżnionych policjantów do zobaczenia tutaj.


Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.