Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2018, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomscy policjanci obchodzili swoje święto

Data publikacji: 7 lipca 2017Są tam, gdzie zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie - podejmując interwencje z narażeniem własnego. I rzadko słyszą za to proste, ale jak wiele znaczące słowo: "dziękuję". W piątek w Teatrze Rozbark policjanci bytomskiego garnizonu obchodzili swoje święto.

- Bytom nie jest bogatym miastem, ale świadomym. Świadomym tego, że bezpieczeństwo mieszkańców to sprawa priorytetowa. Dziś, w tym szczególnym dniu, pragnę podziękować za gotowość do niesienia pomocy, ochrony życia oraz zdrowia obywateli. Państwa osiągnięcia i skuteczność wzmacniają znaczenie tej formacji i budują dobre imię bytomskiego garnizonu. Życzę, aby poświęcenie i trud były źródłem satysfakcji i uznania społecznego - życzył funkcjonariuszom prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Uroczystości odchodzone w Teatrze Rozbark rozpoczęto minutą ciszy - dla uczczenia pamięci Marka Sienickiego - policjanta, który 25 lat temu zginął na służbie. 2 maja 1992 roku pełnił patrol zastępczy, bo w ostatniej chwili zgodził się zamienić z kolegą dyżurami. Około godz. 3 w nocy podczas patrolowania ul. Woźniaka Marek Sieniecki i jego partner Zbigniew Wierzba zobaczyli dwie osoby, które wydały im się podejrzane. Gdy funkcjonariusze ruszyli w ich kierunku, ci wyciągnęli karabiny. Marek Sienicki zginął na miejscu. Jego kolega cudem przeżył. - Marek do końca wypełnił słowa roty ślubowania - podkreślił mł.insp. Karol Fajer, Komendant Miejski Policji w Bytomiu. - To właśnie my jesteśmy zobowiązani troszczyć się o bezpieczeństwo. To do nas zwracają się w pierwszej kolejności, gdy zagrożone jest zdrowie, życie, mienie. Za cały ten trud serdecznie Wam dziękuję - powiedział szef bytomskiego garnizonu.

Święto policji było okazją do wręczenia wyróżnień i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Na stopień komisarza policji awansowano jednego policjanta, na stopień aspiranta sztabowego - 4, stopień starszego aspiranta - 6 osób, aspiranta - 5, młodszego aspiranta - 16, sierżanta sztabowego - 8, starszego sierżanta - 11, sierżanta - 16, starszego posterunkowego 16.

Prezydent miasta, jak co roku, wyróżnił policjantów garnizonu bytomskiego nagrodą motywacyjną w łącznej wysokości 96 tys. zł.

Oprócz awansowanych policjantów gratulacje odebrali Janusz Michalik - laureat konkursu "Policjant z powołania" oraz Andrzej Masłowski - laureat konkursu "Dzielnicowy Roku".

Wśród zebranych na sali gości nie zabrakło insp. Krzysztofa Justyńskiego - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bytomiu Mariusza Janasa, przedstawicieli służb mundurowych z Bytomia, szefów miejskich spółek i instytucji oraz bytomskiej prokuratury.

Pełna lista wyróżnionych policjantów do zobaczenia tutaj.


Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.