Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomscy ping-pongiści ograli rywali

Bytomscy ping-pongiści ograli rywali Data publikacji: 13 marca 2017Udanie dla drużyny 3 S Polonia Bytom zakończył się miniony weekend. Wczoraj /12 marca/ nasi ping-pongiści pokonali UKS Dojlidy Białystok. Rywal przyjechał do Bytomia w najsilniejszym składzie wraz z reprezantantem Hong Kongu - Kwan Kit Ho. Młody i obiecujący zawodnik z Azji zmierzył się w pojedynku otwarcia z Tomasem Konecnym. Tomas podjął walkę, ale Kwan nie pozwolił mu tego dnia na wiele i bez starty seta ograł naszego lidera.

Następnie dużą niespodziankę zrobił bytomskiej publiczności Paweł Chmiel, który po zaciętym boju ograł "Wandżiego" 3:2. Starcie "trójek", to mecz Roberta Florasa z Białorusinem Pavlem Platonovem. Robert po raz kolejny potwierdził swoją wyższość nad rywalem i podobnie jak w I rundzie nie dał szans przeciwnikowi wygrywając 3:1.

Kolejne starcie Konecnego to walka z Wang Zeng Yi. Tomas po zaciętym, trzysetowym starciu uległ "Wandżiemu" 1:2, mając piłkę meczową przy stanie 11:10 w 3 secie. Ten dzień należał jednak do Pawła Chmiela. Ciężko było znaleźć na sali optymistę, który przewidziałby taki wynik jego spotkania z Kwan Kit Ho.

Leworęczny zawodnik z Azji pewnie wygrał pierwszą odsłonę tego meczu dając Pawłowi możliwość zdobycia jedynie 4 punktów. Nasz zawodnik znacznie odmienił swoją grę po nieudanym 1 secie i wygrał dwa kolejne 11:9 i 13:11 radując publiczność zgromadzoną w Hali na Skarpie.

źródło: superliga.com.pl

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.