Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytomscy muzycy walczą w konkursie

Bytomscy muzycy walczą w konkursie Data publikacji: 17 marca 2016Trwają przesłuchania drugiego etapu konkursu Bytomska Scena Muzyczna. 1 kwietnia dowiemy się, którzy wykonawcy najbardziej przypadli do gustu jury. A jest o co walczyć. Lista nagród dodatkowych znów się wydłużyła.

15 marca w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, który ma bogate tradycje muzyczne, przed jury zaprezentowali się już: Anna Kandziora, Dagmara Szczepanik, Wiktoria Kędzierska, Hoker Band, Mirash oraz Lost in Dust. Natomiast 23 marca w Beceku odbędzie się druga część przesłuchań. Jury usłyszy wtedy zespoły: Higway, Incluz, Jumanji, Full Light, Oversound, proAge, KSW 4 Blues, Move Me Tato, Happy Crew oraz Te!Skapsie.

Przypomnijmy, że muzycy walczą o nagrodę pieniężną, występ podczas śląskiej odsłony Dni Bytomia, a także możliwość zagrania tuż przed gwiazdą Dni Bytomia. Do zgarnięcia są także inne atrakcyjne nagrody: nagranie profesjonalnego teledysku ufundowanego przez TV Sferę, nagranie jingla dla Plejady i występ podczas koncertu w galerii, darmową sesję nagraniową 2-3 utworów w nowiutkim Scarless Guitar Studio, a także występ jako support zespołu Oberschlesien podczas plenerowego koncertu w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: KM
Zdjęcia: Fot. Agnieszka Szymańska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.