Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytomscy muzycy walczą w konkursie

Bytomscy muzycy walczą w konkursie Data publikacji: 17 marca 2016Trwają przesłuchania drugiego etapu konkursu Bytomska Scena Muzyczna. 1 kwietnia dowiemy się, którzy wykonawcy najbardziej przypadli do gustu jury. A jest o co walczyć. Lista nagród dodatkowych znów się wydłużyła.

15 marca w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, który ma bogate tradycje muzyczne, przed jury zaprezentowali się już: Anna Kandziora, Dagmara Szczepanik, Wiktoria Kędzierska, Hoker Band, Mirash oraz Lost in Dust. Natomiast 23 marca w Beceku odbędzie się druga część przesłuchań. Jury usłyszy wtedy zespoły: Higway, Incluz, Jumanji, Full Light, Oversound, proAge, KSW 4 Blues, Move Me Tato, Happy Crew oraz Te!Skapsie.

Przypomnijmy, że muzycy walczą o nagrodę pieniężną, występ podczas śląskiej odsłony Dni Bytomia, a także możliwość zagrania tuż przed gwiazdą Dni Bytomia. Do zgarnięcia są także inne atrakcyjne nagrody: nagranie profesjonalnego teledysku ufundowanego przez TV Sferę, nagranie jingla dla Plejady i występ podczas koncertu w galerii, darmową sesję nagraniową 2-3 utworów w nowiutkim Scarless Guitar Studio, a także występ jako support zespołu Oberschlesien podczas plenerowego koncertu w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: KM
Zdjęcia: Fot. Agnieszka Szymańska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.