Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Bytomscy koszykarze niepokonani

Data publikacji: 19 stycznia 2014

GrzegorzZadecki-29258b64.jpgMecz od początku był bardzo wyrównany. Pierwsze dwie kwarty wygrali gospodarze, dzięki czemu prowadzili 45:39. Poloniści dopiero w trzeciej kwarcie zaczęli odrabiać straty, jednak o losach meczu przesądziła końcówka spotkania. Jeszcze na pięć sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego niebiesko-czerwoni przegrywali jednym punktem. W tym momencie trener bytomian wziął czas, by ustawić grę w ostatnich sekundach meczu. Dzięki temu nasi koszykarze przeprowadzili skuteczną akcję, zakończoną celnym rzutem. Tym samym wyszli na jednopunktowe prowadzenie, którego już nie oddali rywalom.

Najwięcej punktów dla Polonii Bytom zdobyli: Adam Anduła i Grzegorz Zadęcki po 21 oraz Marcin Ecka - 14.

Koszykarze Polonii są wciąż niepokonanym zespołem w III lidze i z kompletem punktów prowadzą w tabeli. Kolejnym rywalem podopiecznych Radosława Kucińskiego będzie 25 stycznia zespół RKK AZS Racibórz. Mecz odbędzie się w Hali na Skarpie w Bytomiu-Szombierkach.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum KK Polonia Bytom