Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2018, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomscy karatecy w rewelacyjnej formie

Bytomscy karatecy w rewelacyjnej formie Data publikacji: 11 maja 2018Maria i Michał Sowa, reprezentanci bytomskiego klubu MUKS Ippon świetnie zaprezentowali się podczas finałowego turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego, który 28 kwietnia odbył się w Biłgoraju. Maria Sowa zajęła 7. miejsce, zaś jej brat – Michał nie tylko wygrał finałowy turniej, ale zapewnił sobie również udział w Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym.

Przed zawodami Maria Sowa zajmowała 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś Michał Sowa był liderem rankingu, mając na koncie dwa zwycięstwa w turniejach. Podczas finałowego turnieju w Biłgoraju reprezentantka bytomskiego klubu zmierzyła się między innymi z Agnieszką Sajdutką - zeszłoroczną zdobywczynią Pucharu Świata oraz Klaudią Piórek - wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy juniorów i młodzieżowców. Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła w turnieju 6. miejsce, a w generalnej klasyfikacji 7. miejsce.

Z kolei Michał Sowa wygrał w Biłgoraju trzy pojedynki i nie tylko zwyciężył w całym turnieju, ale awansował również do grona zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w tegorocznym Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym. To nie był łatwy turniej. Wszyscy zawodnicy byli już w formie i byli zmotywowani, żeby wygrać. Zwłaszcza finałowy pojedynek był emocjonujący - mówił zawodnik MUKS Bytom po finałowym pojedynku.

Przypomnimy, że Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MUKS Ippon Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.