Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomscy karatecy w rewelacyjnej formie

Bytomscy karatecy w rewelacyjnej formie Data publikacji: 11 maja 2018Maria i Michał Sowa, reprezentanci bytomskiego klubu MUKS Ippon świetnie zaprezentowali się podczas finałowego turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego, który 28 kwietnia odbył się w Biłgoraju. Maria Sowa zajęła 7. miejsce, zaś jej brat – Michał nie tylko wygrał finałowy turniej, ale zapewnił sobie również udział w Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym.

Przed zawodami Maria Sowa zajmowała 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś Michał Sowa był liderem rankingu, mając na koncie dwa zwycięstwa w turniejach. Podczas finałowego turnieju w Biłgoraju reprezentantka bytomskiego klubu zmierzyła się między innymi z Agnieszką Sajdutką - zeszłoroczną zdobywczynią Pucharu Świata oraz Klaudią Piórek - wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy juniorów i młodzieżowców. Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła w turnieju 6. miejsce, a w generalnej klasyfikacji 7. miejsce.

Z kolei Michał Sowa wygrał w Biłgoraju trzy pojedynki i nie tylko zwyciężył w całym turnieju, ale awansował również do grona zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w tegorocznym Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym. To nie był łatwy turniej. Wszyscy zawodnicy byli już w formie i byli zmotywowani, żeby wygrać. Zwłaszcza finałowy pojedynek był emocjonujący - mówił zawodnik MUKS Bytom po finałowym pojedynku.

Przypomnimy, że Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MUKS Ippon Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.