Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 kwietnia 2018, Felicja, Teofil, Zyta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomscy działkowcy świętowali

Bytomscy działkowcy świętowali Data publikacji: 2 września 2017Tydzień po zakończonych w Bytomiu – Łagiewnikach 59. Krajowych Dniach Działkowca, dzisiaj, 2 września w naszym mieście odbyły się kolejne festyny i dożynki, podczas których działkowcy spotkali się, aby podziękować za plony.

W sobotę świętowały między innymi Rodzinne Ogrody Działkowe: „Przyjaźń”, „Działkowiec Śląski”, „Ziemia Ojczysta”, „Sielanka” oraz „”Nadzieja”. Tegoroczne świętowanie ma szczególnych charakter, bowiem w tym roku działkowcy obchodzą także jubileusz 120-lecia istnienia ogrodów działkowych w Polsce. Warto dodać, że wśród stuletnich ROD-ów w Bytomiu są ROD „Zorza” oraz ROD „Ziemia Ojczysta”, a w całym Bytomiu działają 32 ogrody działkowe, zaś 47% procent powierzchni Bytomia stanowią tereny zielone.

Bez kawałka ziemi i własnej działki w mieście wielu działkowców nie wyobraża sobie życia. Ogródki działkowe to ich pasja, sposób na życie oraz możliwość spędzenia wspólnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Dzisiaj ogródki działkowe to niejednokrotnie wspaniałe i okazałe miejsca, gdzie działkowcy sadzą kwiaty, ozdobne krzewy i drzewa owocowe. Wśród działkowców coraz częściej można spotkać także osoby młody, które z przyjemnością poświęcają się pracy w ogrodzie.

Warto dodać, że wśród świętujący dzisiaj dożynki ROD-ów, byli działkowcy z ROD „Ziemia Ojczysta” w Bytomiu – Rozbarku, którzy mają szczególny powód do dumy. Ich Rodzinny Ogród Działkowy w tym roku obchodzi jubileusz 101-lecia i jest jednym z najstarszych w naszym mieście. Działa w nim około 100 działkowców opiekujących się 150 działkami, wśród których nie brakuje pięknych ogrodów z kwiatami, które w sezonie są ozdobą wielu z nich.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.