Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomianka wicemistrzynią świata!

Bytomianka wicemistrzynią świata! Data publikacji: 18 lipca 2017Reprezentantka MKS MOSM Bytom – Magdalena Stefanowicz wywalczyła srebrny medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata do lat 18 w Nairobi. Bytomianka przegrała złoty medal z zawodniczką z Turcji o 0,003 sekundy.

Zawodniczka MKS-MOSM Bytom już pierwszego dnia w eliminacjach zaprezentowała świetną formę, uzyskując w swoim biegu drugi rezultat, dzięki czemu awansowała do półfinału. Dzień później w półfinale biegu na 100 metrów poprawiła swój rekord życiowy, osiągając wynik 11.69 sek. W wielkim finale, podopieczna trenera Krzysztofa Kotuły, kolejny raz poprawiła rekord życiowy. Wraz z Turczynką Mizgin Ay uzyskały jednakowy czas (11.62 sek.). O tym, która z zawodniczek zostanie złotą medalistką zadecydował zapis fotokomórki. A ten wskazał na Turczynkę, która była lepsza od Polki o zaledwie 0,003 sekundy.

Przypomnijmy, że trenerem i odkrywcą talentu Magdaleny Stefanowicz, zanim trafiła pod opiekę Krzysztofa Kotuły, był obecny wiceminister sportu Jan Widera.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Magdalena Stefanowicz/Facebook.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.