Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomianin na Australian Open

Bytomianin na Australian Open Data publikacji: 29 stycznia 2018Wojciech Marek – jeden z największych talentów Górnika Bytom świetnie zaprezentował się podczas juniorskiej edycji wielkoszlemowego Australian Open. Nasz reprezentant odpadł dopiero po zaciętym pojedynku w III rundzie, będąc o krok od awansu do ćwierćfinału.

Dzisiaj, 29 stycznia na kortach Górnika Bytom Wojciech Marek podzielił się swoimi wrażeniami z wielkoszlemowego turnieju w Australii. To może być przełomowy sezon dla mnie. Rozpoczął się świetnie od występu w tak prestiżowej imprezie jaką jest Australian Open – mówił Wojciech Marek podczas poniedziałkowej konferencji. Przede mną kolejne starty, w tym w najbliższym czasie w turniejach Futures w Afryce Północnej – dodał bytomski tenisista.

Warto dodać, że podczas juniorskiej edycji wielkoszlemowego Australian Open tenisista Górnika Bytom rozpoczął rywalizację od starcia z Japończykiem Naokim Tajimą, którego pokonał w dwóch setach (6:3, 6:4). Potem szybko rozprawił się z Christianem Didierem Chinem z Malezji i dopiero w trzeciej rundzie nie sprostał, po bardzo zaciętym pojedynku, reprezentantowi Tajwanu Rayu Ho 1:6, 6:3, 5:7.

Przypomnijmy, że Wojciech Marek ma na swoim koncie sukcesy zarówno na kortach krajowych, jak i zagranicznych oraz sklasyfikowany jest w rankingu ATP seniorów.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.