Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomianin na Australian Open

Bytomianin na Australian Open Data publikacji: 29 stycznia 2018Wojciech Marek – jeden z największych talentów Górnika Bytom świetnie zaprezentował się podczas juniorskiej edycji wielkoszlemowego Australian Open. Nasz reprezentant odpadł dopiero po zaciętym pojedynku w III rundzie, będąc o krok od awansu do ćwierćfinału.

Dzisiaj, 29 stycznia na kortach Górnika Bytom Wojciech Marek podzielił się swoimi wrażeniami z wielkoszlemowego turnieju w Australii. To może być przełomowy sezon dla mnie. Rozpoczął się świetnie od występu w tak prestiżowej imprezie jaką jest Australian Open – mówił Wojciech Marek podczas poniedziałkowej konferencji. Przede mną kolejne starty, w tym w najbliższym czasie w turniejach Futures w Afryce Północnej – dodał bytomski tenisista.

Warto dodać, że podczas juniorskiej edycji wielkoszlemowego Australian Open tenisista Górnika Bytom rozpoczął rywalizację od starcia z Japończykiem Naokim Tajimą, którego pokonał w dwóch setach (6:3, 6:4). Potem szybko rozprawił się z Christianem Didierem Chinem z Malezji i dopiero w trzeciej rundzie nie sprostał, po bardzo zaciętym pojedynku, reprezentantowi Tajwanu Rayu Ho 1:6, 6:3, 5:7.

Przypomnijmy, że Wojciech Marek ma na swoim koncie sukcesy zarówno na kortach krajowych, jak i zagranicznych oraz sklasyfikowany jest w rankingu ATP seniorów.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.