Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomianie wytworzyli ponad 10 megawatogodzin energii!

Bytomianie wytworzyli ponad 10 megawatogodzin energii! Data publikacji: 11 października 2016Już po raz czwarty mieszkańcy Bytomia wzięli udział w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W ciągu sześciu miesięcy bytomianie przebyli łącznie ponad 178 tys. km, co zapewniło im drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji miast. Dzięki ich zaangażowaniu Fortum przekaże na rzecz organizacji IOGT Polska darowiznę w wysokości 20 tys. zł.

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 9 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział około 620 mieszkańców Bytomia, którzy łącznie przebyli ponad 178 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 10 megawatogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby pięciokrotne okrążenie Ziemi wzdłuż równika! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Bytomia było bieganie.

W ubiegłym roku nasze miasto również zajęło 2. miejsce. Wówczas bytomianie pokonali dystans 285 093 km, co przełożyło się na 15 843 588 Wh.

W ramach bytomskiej edycji HDEF pomoc finansowa trafi do organizacji pozarządowej IOGT Polska, działającej w zakresie profilaktyki uzależnień oraz wykluczenia społecznego. Uzyskane w ramach programu środki zostaną przeznaczone na Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia, gdzie funkcjonować będzie między innymi: świetlica środowiskowa dla dzieci, Klub Aktywności Rozmaitych dla młodzieży czy Biuro Bytomskiego Wolontariatu.

Chciałabym bardzo podziękować mieszkańcom Bytomia za tak wspaniałe zaangażowanie i liczny udział w rywalizacji o jak najlepszy wynik naszego miasta. Dowodzi to, że bytomianie potrafią jednoczyć się wokół wspólnego celu, jakim jest pomoc osobom potrzebującym z naszego miasta – mówi Aneta Latacz, zastępca prezydenta Bytomia.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.