Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomianie uwielbiają biegać

Bytomianie uwielbiają biegać Data publikacji: 3 września 2017Prawie 240 biegaczy wzięło udział wczoraj, 2 września w Miechowicach w Regatta Cross – MOL – imprezie biegowej, w trakcie której uczestnicy musieli pokonać 10-kilometrową trasę. Wśród zawodników dominowali mieszkańcy Bytomia, ale nie zabrakło także biegaczy z innych miast regionu.

Sobotnie zawody wygrał wśród mężczyzn Piotr Mrachacz z Miechowickiej Grupy Biegowej z czasem 34:37. Tuż za nim byli: drugi Tomasz Stachowicz z KS Olkusz z wynikiem 35:12, a trzeci - Tomasz Klisz, stracił do niego zaledwie 10 sekund. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Dariusz Laksa i Dariusz Wilk.

Wśród kobiet triumfowała bytomianka Anna Skalska. Zwyciężyła z wynikiem 41:48 i ponad minutą przewagi nad drugą Sylwią Pietras z Zabrza (42:52). Trzecia Paulina Szpilowska (KS Olkusz) uzyskała wynik 43:29. W nagradzanej piątce zmieściły się jeszcze Karina Korus oraz Barbara Piwiszkis.

Warto dodać, że 10-kilometrowa trasa wiodła leśnymi ścieżkami Miechowickiej Ostoi Leśnej, gdzie nie brakowało trudnych wzniesień i błotnistych alejek.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Miechowicka Grupa Biegowa

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.