Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomianie stroili choinkę

Bytomianie stroili choinkę Data publikacji: 11 grudnia 2016Już czwarty raz na bytomskim dworcu PKP stanęła choinka, którą udekorowali mieszkańcy miasta.-Cieszę się, że strojenie choinki na bytomskim dworcu stało się tradycją. Wszystkim zebranym życzę pięknych i rodzinnych świąt - mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia zawieszając pierwszą bombkę na świątecznym drzewku.

Tłumy mieszkańców wraz z prezydentem miasta i Andrzejem Pankiem, zastępcą prezydenta we wczorajsze popołudnie znów stroiło świąteczne drzewko. Wśród bombek, pierników i serpentyn znalazł się też 1000 metrowy świąteczny łańcuch, który powstał podczas „Mikołajkowego Zawrotu Głowy”, który odbył się 2 grudnia na bytomskim Rynku. Nie była to jednak jedyna atrakcja czekająca na zebranych. Wśród uczestników przechadzał się Mikołaj i obdzielał słodkimi upominkami, a dzieci mogły wziąć udział w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych. Zebranym pyszne pierniki - upieczone w Muzeum Chleba - rozdawała ubrana w tradycyjne Rozbarskie stroje młodzież. Obok choinki czekała też niespodzianka. Przepiękna stajenka betlejemska wykonana przez ludowego artystę z Brennej Józefa Doroszczaka. Podczas kilku godzin strojenia drzewka nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek wraz z lokalnymi artystami. Czas umilały dzieciaki z Przedszkola nr 12 w Bytomiu, Adrianna Wójcikowska, a także młodzież z MDK nr 1. Popis taneczny wykonali uczniowie z Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Całość zakończyła śpiewająco „młodzież” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Choinka na bytomskim dworcu stanęła po raz czwarty. Pomysłodawcą jest lokalny społecznik Tomasz Kasperek wraz z portalem InoBytom. Cztery lata temu gdy realizował swój pomysł chciał pokazać, że mieszkańcom naszego miasta zależy na dworcu i jego pozytywnym wyglądzie. Dziś wyremontowana hala dworca cieszy oko, a strojenie w niej choinki stało się miejską tradycją.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.