Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lutego 2018, Konstancja, Maksym, Bernadeta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomianie stroili choinkę

Bytomianie stroili choinkę Data publikacji: 11 grudnia 2016Już czwarty raz na bytomskim dworcu PKP stanęła choinka, którą udekorowali mieszkańcy miasta.-Cieszę się, że strojenie choinki na bytomskim dworcu stało się tradycją. Wszystkim zebranym życzę pięknych i rodzinnych świąt - mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia zawieszając pierwszą bombkę na świątecznym drzewku.

Tłumy mieszkańców wraz z prezydentem miasta i Andrzejem Pankiem, zastępcą prezydenta we wczorajsze popołudnie znów stroiło świąteczne drzewko. Wśród bombek, pierników i serpentyn znalazł się też 1000 metrowy świąteczny łańcuch, który powstał podczas „Mikołajkowego Zawrotu Głowy”, który odbył się 2 grudnia na bytomskim Rynku. Nie była to jednak jedyna atrakcja czekająca na zebranych. Wśród uczestników przechadzał się Mikołaj i obdzielał słodkimi upominkami, a dzieci mogły wziąć udział w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych. Zebranym pyszne pierniki - upieczone w Muzeum Chleba - rozdawała ubrana w tradycyjne Rozbarskie stroje młodzież. Obok choinki czekała też niespodzianka. Przepiękna stajenka betlejemska wykonana przez ludowego artystę z Brennej Józefa Doroszczaka. Podczas kilku godzin strojenia drzewka nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek wraz z lokalnymi artystami. Czas umilały dzieciaki z Przedszkola nr 12 w Bytomiu, Adrianna Wójcikowska, a także młodzież z MDK nr 1. Popis taneczny wykonali uczniowie z Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Całość zakończyła śpiewająco „młodzież” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Choinka na bytomskim dworcu stanęła po raz czwarty. Pomysłodawcą jest lokalny społecznik Tomasz Kasperek wraz z portalem InoBytom. Cztery lata temu gdy realizował swój pomysł chciał pokazać, że mieszkańcom naszego miasta zależy na dworcu i jego pozytywnym wyglądzie. Dziś wyremontowana hala dworca cieszy oko, a strojenie w niej choinki stało się miejską tradycją.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.