Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomianie stroili choinkę

Bytomianie stroili choinkę Data publikacji: 11 grudnia 2016Już czwarty raz na bytomskim dworcu PKP stanęła choinka, którą udekorowali mieszkańcy miasta.-Cieszę się, że strojenie choinki na bytomskim dworcu stało się tradycją. Wszystkim zebranym życzę pięknych i rodzinnych świąt - mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia zawieszając pierwszą bombkę na świątecznym drzewku.

Tłumy mieszkańców wraz z prezydentem miasta i Andrzejem Pankiem, zastępcą prezydenta we wczorajsze popołudnie znów stroiło świąteczne drzewko. Wśród bombek, pierników i serpentyn znalazł się też 1000 metrowy świąteczny łańcuch, który powstał podczas „Mikołajkowego Zawrotu Głowy”, który odbył się 2 grudnia na bytomskim Rynku. Nie była to jednak jedyna atrakcja czekająca na zebranych. Wśród uczestników przechadzał się Mikołaj i obdzielał słodkimi upominkami, a dzieci mogły wziąć udział w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych. Zebranym pyszne pierniki - upieczone w Muzeum Chleba - rozdawała ubrana w tradycyjne Rozbarskie stroje młodzież. Obok choinki czekała też niespodzianka. Przepiękna stajenka betlejemska wykonana przez ludowego artystę z Brennej Józefa Doroszczaka. Podczas kilku godzin strojenia drzewka nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek wraz z lokalnymi artystami. Czas umilały dzieciaki z Przedszkola nr 12 w Bytomiu, Adrianna Wójcikowska, a także młodzież z MDK nr 1. Popis taneczny wykonali uczniowie z Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Całość zakończyła śpiewająco „młodzież” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Choinka na bytomskim dworcu stanęła po raz czwarty. Pomysłodawcą jest lokalny społecznik Tomasz Kasperek wraz z portalem InoBytom. Cztery lata temu gdy realizował swój pomysł chciał pokazać, że mieszkańcom naszego miasta zależy na dworcu i jego pozytywnym wyglądzie. Dziś wyremontowana hala dworca cieszy oko, a strojenie w niej choinki stało się miejską tradycją.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.