Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomianie spotkali się w Recklinghausen

Bytomianie spotkali się w Recklinghausen Data publikacji: 4 września 2017Już po raz 34. w Recklinghausen, naszym mieście partnerskim, przy wspólnym stole spotkali się mieszkańcy obu miast. Ta odbywająca się co dwa lata impreza, jak zawsze była okazją do rozmów i wspólnej zabawy.

Tegoroczne Heimattreffen to nie tylko sentymentalna podróż wielu pokoleń, wspólne spotkania, rozmowy oraz występy artystów z Bytomia, ale również przypomnienie znanych i cenionych bytomianek, działających dla lokalnej społeczności w naszych miastach – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

W ramach spotkania zaprezentowano bowiem wystawę Izabelii Kühnel poświęconą Matce Ewie. Ekspozycja ukazująca dobroczynną działalność diakonisy, została opracowana w wersji polskiej i była pokazywana w ubiegłym roku w Oberschlesisches Landes Museum w Ratingen. Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym imprezie było wręczenie tytułu „Bytomianki Lata 2017” Ruth Skaletz, bytomiance zasłużonej dla miasta, mieszkającej obecnie w Recklinghausen.

Laureatka nagrody ustanowionej przez Stowarzyszenie Ligi Kobiet Nieobojętnych, jest wieloletnim członkiem w zarządzie stowarzyszenia Beuthener Heimatkreis, działa społecznie w ramach utrzymania partnerstwa pomiędzy naszymi miastami, współtworząc już od 1983 roku ideę Heimattreffen i do dziś uczestnicząc przy ich organizacji.

Ruth Skaletz urodziła się w Miechowicach, uczęszczała tam do szkoły podstawowej, a następnie kontynuowała naukę w bytomskich szkołach średnich. W latach 1980-1990 pracowała jako tłumacz języka polskiego w Urzędzie Miejskim w Recklinghausen udzielając pomocy przesiedleńcom z Polski.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: fot. Izabela Kühnel, Klaudia Mendocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.