Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomianie odwiedzili prosektorium

Bytomianie odwiedzili prosektorium Data publikacji: 30 października 2016Wyposażona w latarki i pokłady odwagi, zaraz po zmroku, setka bytomian wyruszyła do starej kostnicy. W ramach projektu „Tajemniczy Bytom” śmiałkowie odwiedzili wczoraj stary budynek prosektorium Szpitala Specjalistycznego nr 4.

Niecodziennie nadarza się okazja aby odwiedzić kostnicę i raczej nigdy nie jest to przyjemna wizyta, a tym bardziej nikt nie wybiera się tam z własnej woli. Wczoraj było inaczej. Maciej Batków i Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami zabrali wszystkich chętnych do zabytkowego budynku prosektorium. Licząca 105 lat budowla gościła przeszło 100 osób rządnych przygody. Zebrani mogli odwiedzić wszystkie pomieszczenia i zaglądnąć w każde miejsce. I nikt nie wyszedł zawiedziony. Jednak zanim otworzyły się drzwi budynku, na krótką prezentację o szpitalu zaprosił jego dyrektor dr n. med. Jerzy Pieniążek. Szef szpitala wybrał się zresztą całą grupą do budynku co chwile racząc zebranych ciekawymi anegdotami i opowieściami o historii jak i teraźniejszości szpitala.

Wczorajsza wyprawa nie była pierwszą z cyklu „Tajemniczy Bytom”. Wraz z Maciejem Bartkowem bytomianie zwiedzili już schrony, podziemia zabytkowych gmachów, budynków oraz tunel łączący IV Liceum Ogólnokształcące z komisariatem Policji przy ul. Rostka. Następnym celem wyprawy będzie owiany legendą Szyb Południowy Kopalni Miechowice. Na tę ekspedycję zapraszamy już 12 listopada. Zapisy jak zawsze w Biurze Promocji Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.