Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomianie odwiedzili prosektorium

Bytomianie odwiedzili prosektorium Data publikacji: 30 października 2016Wyposażona w latarki i pokłady odwagi, zaraz po zmroku, setka bytomian wyruszyła do starej kostnicy. W ramach projektu „Tajemniczy Bytom” śmiałkowie odwiedzili wczoraj stary budynek prosektorium Szpitala Specjalistycznego nr 4.

Niecodziennie nadarza się okazja aby odwiedzić kostnicę i raczej nigdy nie jest to przyjemna wizyta, a tym bardziej nikt nie wybiera się tam z własnej woli. Wczoraj było inaczej. Maciej Batków i Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami zabrali wszystkich chętnych do zabytkowego budynku prosektorium. Licząca 105 lat budowla gościła przeszło 100 osób rządnych przygody. Zebrani mogli odwiedzić wszystkie pomieszczenia i zaglądnąć w każde miejsce. I nikt nie wyszedł zawiedziony. Jednak zanim otworzyły się drzwi budynku, na krótką prezentację o szpitalu zaprosił jego dyrektor dr n. med. Jerzy Pieniążek. Szef szpitala wybrał się zresztą całą grupą do budynku co chwile racząc zebranych ciekawymi anegdotami i opowieściami o historii jak i teraźniejszości szpitala.

Wczorajsza wyprawa nie była pierwszą z cyklu „Tajemniczy Bytom”. Wraz z Maciejem Bartkowem bytomianie zwiedzili już schrony, podziemia zabytkowych gmachów, budynków oraz tunel łączący IV Liceum Ogólnokształcące z komisariatem Policji przy ul. Rostka. Następnym celem wyprawy będzie owiany legendą Szyb Południowy Kopalni Miechowice. Na tę ekspedycję zapraszamy już 12 listopada. Zapisy jak zawsze w Biurze Promocji Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.