Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomianie na Mistrzostwach Świata w Karate

Bytomianie na Mistrzostwach Świata w Karate Data publikacji: 12 października 2016Już w najbliższy weekend /14-15 października/ w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Świata w Karate. W tej prestiżowej imprezie, w której udział biorą najlepsi karatecy z całego świata, wystąpi trzech bytomian: Michał Sowa, Julia Bittner oraz Michał Kłosek.

W imprezie weźmie udział ponad trzy tysiące zawodników, którzy będą rywalizować w kilkunastu kategoriach. Wśród nich będą nasi reprezentanci – Michał Sowa, który rewelacyjnie spisywał się w tym roku podczas turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego „Orlen 2016” oraz Julia Bittner i Michał Kłosek. Julia i Michał start w Mistrzostwach Świata w Krakowie zawdzięczają świetnej formie na Mistrzostwach Polski w Sopocie i Pucharze Świata w Tokio.

Wszyscy nasi karatecy będą reprezentować Bytom startując w konkurencjach Kata i Fuku-go.

Liczymy na bardzo dobre występy naszych karateków.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Na zdjęciu Julia Bittner oraz Michał Kłosek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.