Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 kwietnia 2018, Adolf, Leon, Tymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomianie na Mistrzostwach Świata w Karate

Bytomianie na Mistrzostwach Świata w Karate Data publikacji: 12 października 2016Już w najbliższy weekend /14-15 października/ w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Świata w Karate. W tej prestiżowej imprezie, w której udział biorą najlepsi karatecy z całego świata, wystąpi trzech bytomian: Michał Sowa, Julia Bittner oraz Michał Kłosek.

W imprezie weźmie udział ponad trzy tysiące zawodników, którzy będą rywalizować w kilkunastu kategoriach. Wśród nich będą nasi reprezentanci – Michał Sowa, który rewelacyjnie spisywał się w tym roku podczas turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego „Orlen 2016” oraz Julia Bittner i Michał Kłosek. Julia i Michał start w Mistrzostwach Świata w Krakowie zawdzięczają świetnej formie na Mistrzostwach Polski w Sopocie i Pucharze Świata w Tokio.

Wszyscy nasi karatecy będą reprezentować Bytom startując w konkurencjach Kata i Fuku-go.

Liczymy na bardzo dobre występy naszych karateków.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Na zdjęciu Julia Bittner oraz Michał Kłosek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.