Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytom znowu stolicą judo

Bytom znowu stolicą judo Data publikacji: 13 marca 2014Za sprawą Akademickich Mistrzostw Polski nasze miasto znowu będzie stolicą polskiego judo. Między 22 a 23 marca najlepsi judocy i judoczki będą rywalizować na matach GKS Czarnych Bytom.

Tegoroczna edycja zawodów przeprowadzona zostanie w nowej formule. Po raz pierwszy zawody finałowe nie zostaną poprzedzone eliminacjami. Tym samym do Bytomia przyjedzie aż 300 uczestników, mających za sobą również występy na arenach międzynarodowych. Judocy i judoczki zostaną podzieleni na 7 kategorii wagowych, a ponadto prowadzona będzie także klasyfikacja generalna oraz w typach uczelni.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Prezydent Bytomia Damian Bartyla, Prezes Polskiego Związku Judo Wiesław Błach oraz Prezes Śląskiego Związku Judo Przemysław Matyjaszek.

Początek zawodów o 10.00.

Z kolei już w najbliższą niedzielę na matach Czarnych Bytom rozpoczną się Otwarte Mistrzostwa Bytomia w judo. Turniej zostanie rozegrany w czterech rundach. Pierwsza z nich już 16 marca o 11.00.

Organizatorem imprezy jest Gmina Bytom i GKS Czarni Bytom.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.