Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Bytom zmienia się na lepsze. To widać! Data publikacji: 2 października 2018Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem, w którym przedstawiliśmy najważniejsze zmiany jakie zaszły w Bytomiu. Wydany właśnie informator miejski to kompleksowe podsumowanie ostatnich lat, w trakcie których udało się zrealizować wiele ważnych i kluczowych dla miasta inwestycji – zarówno dzięki środkom z budżetu miasta, jak również tym pozyskanym z zewnętrz. Wśród nich są między innymi: kompleksowa modernizacja 17 szkół za około 50 mln zł, odnowa pięciu parków miejskich, na które pozyskaliśmy środki zewnętrzne na kwotę 13 mln zł, budowa i modernizacja bazy sportowej dla dzieci i młodzieży, a także inwestycje drogowe za 130 mln zł.

To jednak nie wszystko. Z informatora dowiedzą się Państwo również jak zmieniał się w ostatnich latach budżet miasta, ile pozyskaliśmy środków z Unii Europejskiej, jaka kwota subwencji z budżetu państwa na edukację wpływa do miejskiej kasy, a jak wiele dopłaca gmina oraz ile wynosi zadłużenie Bytomia na tle innych miast Górnego Śląska. Szczegółowo opisujemy również proces rewitalizacji, jaki odbywa się w naszym mieście, zmiany zachodzące w miejskim szpitalu czy wzrost środków na bezpieczeństwo. Prezentujemy nowych inwestorów, którzy zaufali naszemu miastu i zdecydowali się otworzyć tutaj swoje firmy.


Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.