Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom zakończył kampanię społeczną

Bytom zakończył kampanię społeczną Data publikacji: 23 września 201614,5 tysiąca uczniów i ponad tysiąc rodziców wzięło udział w trwającej od początku września bytomskiej kampanii społecznej Wyloguj się i rób to, co kochasz. Uroczyste podsumowanie akcji w hip-hopowych klimatach, odbyło się dziś /23 września/ na Rynku.

Przypomnijmy, że w ramach akcji „Wyloguj się i rób to, co kochasz” w bytomskich szkołach zorganizowano cykl spotkań, na które zaproszeni zostali rodzice i uczniowie. Do tematu uzależnień behawioralnych szkoły przygotowały się już wcześniej m.in. szkoląc kadrę pedagogiczną. W ramach akcji dystrybuowano też ulotki profilaktyczne oraz rozdawano bransoletki z motto akcji.

By zachęcić młodych do zwrócenia uwagi na problem, zorganizowano także konkurs na najlepszy spot profilaktyczny. Znamy już autorów najlepszych prac.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobył spot „Do końca życia”, którego autorami są uczniowie Gimnazjum nr 15: Vanessa Stawinoga i Oliwer Pietrzykowski. Przyznano także dwa drugie miejsca. Odebrali je uczniowie Gimnazjum nr 14: Klaudia Bartkowiak, Wiktoria Modrzejewska, Wiktoria Czesak („Konkurs o uzależnieniach”) oraz Natalia Stępień, Wiktoria Popczyńska, Agnieszka Dulka, Milena Nowak i Nikola Kapuścińska (Smombie”).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najwyżej oceniona została praca ”Może zagramy?” uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 8 Specjalnej: Jonathana Cerwenaka, Tomasza Lisurka, Piotra Barcikowskiego i Dawida Witkowskiego. Drugą nagrodę zdobył spot „Stop cybernałogom” wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Usługowo – Rzemieślniczych: Dominika Amendy, Sebastiana Holeczka, Adama Janicy, Darii Ziółkowskiej, Remigiusza Żytniewskiego. Jury przyznało też wyróżnienia, które trafiły do autorek filmu „Uzależnienie od telefonu komórkowego”, uczennic Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół: Karoliny Gardeły i Julii Ochman. Za film „Demon XXI wieku” wyróżnienie otrzymały też Wiktoria Rożnowska i Karolina Suszczewicz.

W przygotowanie kampanii, obok nauczycieli, psychologów i terapeutów uzależnień, zaangażowali się także uczniowie Techniku nr 4, którzy na potrzeby akcji wykonali oprawę graficzną. Są to: Sandra Buczek, Norbert Flakus, Wiktoria Kamińska , Alicja Klimczyk oraz Paulina Marfik.

Piątkowemu zakończeniu akcji towarzyszył koncert Arkadia, rapera, który swoją twórczością daje świadectwo, jak żyć w trzeźwości, inspiruje młodych do życia zgodnego ze swoimi pragnieniami. Do akcji społecznej włączyły się: Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom, Fundacja Dom Nadziei oraz Środowiskowy Dom Samopomocy Integracja.

Autor: AK
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.