Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2018, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pierwszy inwestor w KSSE ruszył z produkcją

Oparta na najnowocześniejszych technologiach hala produkcyjno – magazynowa, w której produkowane są panele do bram segmentowych i ogrodzeń została dzisiaj, /11 października/ oficjalne otwarta przez firmę EPCO Polska Sp. z o.o.

Dlaczego Bytom? Bo tak!

Dlaczego warto inwestować w Bytomiu? To pytanie pada w nowym spocie promującym rozwój gospodarczy w naszym mieście. Nakręcony dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu film właśnie został udostępniony w sieci.

Bytom z tytułem Samorządu Przyjaznego Firmom

Bytom z tytułem Samorządu Przyjaznego Firmom Data publikacji: 14 czerwca 201860 dynamicznych firm z tytułem Geparda Biznesu 2017 i 14 przedsiębiorstw wyróżnionych Brylantem Polskiej Gospodarki 2017 zadecydowało o tym, że nasze miasto zostało uhonorowane tytułem Samorządu Przyjaznego Firmom 2017.

W XI edycji Konkursu Samorząd Przyjazny Firmom 2017 zorganizowanego przez Instytut Europejskiego Biznesu i Magazyn Przedsiębiorców “Europejska Firma”, wśród wyróżnionych miejscowości znalazł się także Bytom.

To dla nas duża satysfakcja, a jednocześnie motywacja do tego, by tworzyć i ulepszać warunki dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes w Bytomiu oraz tych, którzy będą otwierać tu swoje siedziby tworząc nowe miejsca pracy – mówi prezydent Damian Bartyla.

Warto wspomnieć, że prawo do tytułu Samorządu Przyjaznego Firmom mają miasta, w których siedzibę ma minimum 10 dynamicznych firm wyróżnionych tytułem Gepard Biznesu 2017, których wartość rynkowa wzrosła o minimum 10 proc. w ciągu roku. Kolejnym kryterium, by starać się o tytuł były minimum trzy cenne firmy wyróżnione Brylantem Polskiej Gospodarki 2017.

Statuetka i zaszczytny tytuł, jakie otrzymaliśmy na VI Kongresie Nowoczesnej Gospodarki z rąk przedstawicieli Instytutu Europejskiego Biznesu, jest potwierdzeniem, że jesteśmy otwarci na przedsiębiorców – mówi prezydent Damian Bartyla.

Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w kwietniu 2018 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2017 uzyskało 9828 firm, a ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 40 mln zł.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.