Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 maja 2018, Joanna, Zuzanna, Milena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Czysty Bytom. Czysty kraj - razem złóżmy petycję!

Tylko zmiana przepisów w Ustawie o odpadach może zatrzymać przemienianie Polski w śmietnisko. Wspólnymi siłami przekonajmy premiera o konieczności przeprowadzenie potrzebnych zmian - mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Chcesz zmienić ogrzewanie? Powiedz jakie masz plany!

Dla tych mieszkańców, którzy sami ogrzewają swoje domy nadszedł czas, kiedy można nie myśleć o opale czy rachunkach za gaz. Bez względu na porę roku Bytom pamięta o działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza. Rozpoczęły się prace nad aktualizacją Programu ograniczenia niskiej emisji.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Bytom z Natury Zielony - Las Miechowicki

Bytom z Natury Zielony - Las Miechowicki Data publikacji: 30 stycznia 2017To kolejna publikacja Urzędu Miejskiego w Bytomiu, która poświęcona została walorom przyrodniczych naszego miasta. Ksiązka opisuje bytomski las na pograniczu dzielnic Miechowice, Stolarzowice, Dąbrowa Miejska i Sucha Góra.

W publikacji szczególną uwagę poświęcono Miechowickiej Ostoi Leśnej położonej w zachodniej części miasta, na Wyżynie Miechowickiej, która stanowi cenny kompleks krajobrazowo-przyrodniczo-kulturowy. W książce, której autorami są znani przyrodnicy – Leonard Kłos oraz Edward Wieczorek – znajdziemy również zachwycające fotografie bytomskiej przyrody oraz opis terenów leśnych, walorów przyrodniczych, flory i fauny. Na  ostatniej stronie publikacji umieszczona jest  broszura, stanowiąca poręczną formę przewodnika po terenie lasu bytomskiego z zaznaczonymi ścieżkami dydaktycznymi, szlakami turystycznymi.

Publikacja będzie rozpowszechniana nieodpłatnie, jako forma promocji naszego miasta, do instytucji państwowych i samorządowych zajmujących się problematyką ochrony środowiska, organizacjom pozarządowych zajmujących się przyrodą, gości z krajów partnerskich i oczywiście mieszkańców naszego Bytomia wyróżnionych za zaangażowanie w inicjatywy lokalne.

Książka została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Clipboard01.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.