Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Bytom wyróżniony w konkursie Ekolaury

Bytom wyróżniony w konkursie Ekolaury Data publikacji: 31 października 2016Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Ekolaury, organizowanego przez Polską Izbę Ekologii. Wśród wyróżnionych firm i instytucji, znalazła się gmina Bytom, która otrzymała wyróżnienie za projekt termomodernizacji 17 bytomskich szkół.

Była to już 15 edycja imprezy, w której nagrodzono podmioty działające na rzecz poprawy stanu środowiska. W tym roku kapituła konkursu przyznała 13 ekolaurów oraz 10 wyróżnień. Nasze miasto zostało wyróżnione w kategorii: energooszczędność, efektywność energetyczna za projekt „Termomodernizacji obiektów oświatowych w Bytomiu w formule partnerstwa publiczno-prywatwnego”.

Przypomnijmy, że dzięki tej inwestycji 17 bytomskich szkół zyskało nowe oblicze. Obok temomodernizacji, w placówkach wdrożono system zarządzania energią umożliwiający indywidualną regulację temperatury w każdej sali lekcyjnej, zmodernizowano źródła ciepła oraz wykonano system zdalnego monitorowania i sterowania instalacjami energetycznymi.

Warto wspomnieć tu o wpływie tej inwestycji na ochronę środowiska oraz płynących z niej oszczędności. Dzięki budowie zdalnego systemu sterowania temperaturą, monitorowania i zarządzania energią, zużycie energii cieplnej zmniejszyło się o 48%, a energii elektrycznej o 20%. Za realizację inwestycji oraz zarządzanie energią przez 15 lat odpowiedzialny jest Siemens Sp. z o.o.

Polska Izba Ekologii od 2002 r. organizuje Ekolaury, promując najefektywniejsze działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Minister Środowiska, Minister Energii oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pie.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.