Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom. Docelowo znajdzie tu pracę ponad 200 osób. To już kolejny inwestor, który zdecydował się rozpocząć działalność właśnie w Bytomiu.

Bytom walczy o tytuł "Grunt na Medal"

Bytom walczy o tytuł "Grunt na Medal" Data publikacji: 13 czerwca 2016Teren inwestycyjny przy ul. Strzelców Bytomskich  znalazł się w II etapie konkursu „Grunt na Medal”. O tytuł ten starają się gminy z całej Polski. Stawka jest wysoka – zwycięski teren będzie promowany i polecany zagranicznym przedsiębiorcom jako doskonałe miejsce inwestycji.

Konkurs organizują: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z marszałkami województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Wybiorą po jednym terenie inwestycyjnym w każdym województwie.

Do konkursu zgłosiły się 142 gminy z całej Polski. Do drugiego etapu przeszło ok. 45% terenów. Na Śląsku o tytuł „Grunt na Medal” starają się jeszcze: Piekary Śląskie, Racibórz, Zabrze, Zawiercie i Dąbrowa Górnicza.

Bytom zgłosił do rywalizacji 3 tereny: przy ul. Elektrownia i Racjonalizatorów, ul. Magdaleny i przy ul. Strzelców Bytomskich. Do drugiego etapu przeszedł teren przy ul. Strzelców Bytomskich. Czeka go teraz wnikliwy audyt przeprowadzony przez ekspertów Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Centrum Obsługi Inwestora i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Komisje konkursowe wyłonią zwycięzców do końca października (2016). Lista wygranych zostanie umieszczona na portalu PAIiIZ, stronach internetowych urzędów marszałkowskich oraz instytucji, w których znajdują się Regionalne COI - Partnerzy PAIiIZ.


Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.