Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom walczy o tytuł "Grunt na Medal"

Bytom walczy o tytuł "Grunt na Medal" Data publikacji: 13 czerwca 2016Teren inwestycyjny przy ul. Strzelców Bytomskich  znalazł się w II etapie konkursu „Grunt na Medal”. O tytuł ten starają się gminy z całej Polski. Stawka jest wysoka – zwycięski teren będzie promowany i polecany zagranicznym przedsiębiorcom jako doskonałe miejsce inwestycji.

Konkurs organizują: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z marszałkami województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Wybiorą po jednym terenie inwestycyjnym w każdym województwie.

Do konkursu zgłosiły się 142 gminy z całej Polski. Do drugiego etapu przeszło ok. 45% terenów. Na Śląsku o tytuł „Grunt na Medal” starają się jeszcze: Piekary Śląskie, Racibórz, Zabrze, Zawiercie i Dąbrowa Górnicza.

Bytom zgłosił do rywalizacji 3 tereny: przy ul. Elektrownia i Racjonalizatorów, ul. Magdaleny i przy ul. Strzelców Bytomskich. Do drugiego etapu przeszedł teren przy ul. Strzelców Bytomskich. Czeka go teraz wnikliwy audyt przeprowadzony przez ekspertów Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Centrum Obsługi Inwestora i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Komisje konkursowe wyłonią zwycięzców do końca października (2016). Lista wygranych zostanie umieszczona na portalu PAIiIZ, stronach internetowych urzędów marszałkowskich oraz instytucji, w których znajdują się Regionalne COI - Partnerzy PAIiIZ.


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.