Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2018, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Biuro Organizacji Pozarządowych

Z dniem 1 sierpnia br. zadania Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich przejęło nowopowstałe Biuro Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Bytomiu

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Bytom w Żytomierzu

Bytom  w Żytomierzu Data publikacji: 15 października 2016O możliwościach biznesowej współpracy z obwodem żytomierskim rozmawiał Andrzej Panek, wiceprezydent Bytomia podczas Forum Biznesowego w Żytomierzu. Forum jest jednym z elementów Dni Kultury Polskiej organizowanego przez Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie. Wzięło w nim udział ponad 100 firm z Polski i Ukrainy.

Żytomierz jest drugim (po Drohobyczu) ukraińskim miastem, z którym Bytom podpisał umowę partnerską (podpisano ją we wrześniu podczas Dni Organizacji Pozarządowych). Dzięki działalności bytomskiego trzeciego sektora, związki bytomian z Ukrainą są bardzo silne. Od wielu lat trwa wymiana doświadczeń na gruncie edukacyjno-kulturalnym, a od 2013 roku władze Bytomia starają się, by wzmocnić współpracę na polu biznesowym.

Podczas Forum Biznesowego w Żytomierzu władze tego miasta, a także działający w nim przedsiębiorcy zaprezentowali swoje tereny inwestycyjne i potencjał, gospodarczy, jaki w nich drzemie. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu podczas Dni Organizacji Pozarządowych, Ukraińcy mieli okazję zapoznać się z naszymi terenami inwestycyjnymi, a także sposobami pobudzenia gospodarki. Spodobała im się na przykład idea Bytomskiej Strefy Aktywności Gospodarczej (dzierżawa terenów za 10 groszy za metr kwadratowy, w zamian za określoną liczbę miejsc pracy).

Dodajmy, że władzom Obwodu Żytomierskiego zależy na nawianiu partnerskich relacji z Polską. Współpracują m.in. z województwem śląskim, stąd honorowy patronat nad Dniami Kultury Polskiej objął m.in. Marszałek Województwa Śląskiego.

Galeria zdjęć:Autor: iwo
Zdjęcia: "Wieści Polonijne"

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.