Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytom w sieci tańca

Bytom w sieci tańca Data publikacji: 14 lutego 2018Teatr Rozbark znalazł się w Polskiej Sieci Tańca – pierwszej sformalizowanej sieci centrów wspierających sztukę tańca w naszym kraju. Na spektakl inaugurujący to nowatorskie przedsięwzięcie zapraszamy już w sobotę, 17 lutego do Teatru Rozbark.

Po współorganizacji Polskiej Platformy Tańca, a także Ogólnopolskiej Konferencji Kultury rozpoczynamy udział w kolejnym dużym projekcie, dzięki czemu na naszej scenie pojawią się spektakle wszystkich członków Polskiej Sieci Tańca. Warto więc śledzić nasz repertuar – mówi Anna Wróblowska, menager Teatru Rozbark.
 
Podczas wieczoru inaugurującego Polską Sieć Tańca w naszym mieście na scenie wystąpią: Renata Piotrowska-Auffret w spektaklu „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” oraz Paweł Sakowicz w spektaklu „Total”.  Te dwa uznane spektakle dwóch różnych twórców młodego pokolenia zostały zgłoszone do Sieci przez Instytut Muzyki i Tańca spośród spektakli Polskiej Platformy Tańca 2017. Początek o 19.00.
 
Głównym celem Polskiej Sieci Tańca jest wzajemna cyrkulacja produkcji tanecznych, powstających w instytucjonalnych zespołach oraz tworzonych przez niezależnych artystów. Jak mówią jej twórcy, sieć ma skonsolidować środowiska taneczne i budować mosty między światem twórców niezależnych a profesjonalnymi scenami.
 
Pilotażowy rok Polskiej Sieci Tańca tworzą: Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach i Teatr Tańca Caro, Fundacja Art Stations Fundation, Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu, Teatr Rozbark w Bytomiu, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Instytut Muzyki i Tańca z Warszawy, Nowohuckie Centrum Kultury i Krakowskie Centrum Choreograficzne.

Więcej o spektaklach na: www.teatrrozbark.pl

Autor: AK
Zdjęcia: www.pst.info.pl, fot. Jakub Wittchen

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.