Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Bytom w projekcie "Śląskie bez barier"

Bytom w projekcie "Śląskie bez barier" Data publikacji: 15 listopada 2017Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides i prezydent Bytomia zawarli porozumienie w sprawie zasad przeprowadzania monitoringu stopnia wdrażania Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides zaprosiło Urząd Miejski w Bytomiu do udziału w projekcie „Śląskie bez barier”, realizowanym w ramach umowy z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, na przeprowadzenie badania jednostek administracji publicznej w województwie śląskim pod kątem wdrażania postanowień Konwencji.

W projekcie stosowana będzie Metodologia Badań opracowana przez Ministerstwo, we współpracy z Biurem Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Dzięki wskazanym w niej narzędziom, takim jak arkusz samooceny czy bezpośrednie wywiady, zostaną zebrane informacje do raportu dotyczącego sytuacji zastanej w monitorowanej jednostce, w zakresie przestrzegania praw osób niepełnosprawnych. Bytomski samorząd został wylosowany do udziału w tym projekcie i jest jednym z 54 podlegających monitoringowi. Badanie zostanie przeprowadzone od stycznia przyszłego roku do lipca 2019 roku.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.