Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Bytom w projekcie "Śląskie bez barier"

Bytom w projekcie "Śląskie bez barier" Data publikacji: 15 listopada 2017Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides i prezydent Bytomia zawarli porozumienie w sprawie zasad przeprowadzania monitoringu stopnia wdrażania Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides zaprosiło Urząd Miejski w Bytomiu do udziału w projekcie „Śląskie bez barier”, realizowanym w ramach umowy z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, na przeprowadzenie badania jednostek administracji publicznej w województwie śląskim pod kątem wdrażania postanowień Konwencji.

W projekcie stosowana będzie Metodologia Badań opracowana przez Ministerstwo, we współpracy z Biurem Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Dzięki wskazanym w niej narzędziom, takim jak arkusz samooceny czy bezpośrednie wywiady, zostaną zebrane informacje do raportu dotyczącego sytuacji zastanej w monitorowanej jednostce, w zakresie przestrzegania praw osób niepełnosprawnych. Bytomski samorząd został wylosowany do udziału w tym projekcie i jest jednym z 54 podlegających monitoringowi. Badanie zostanie przeprowadzone od stycznia przyszłego roku do lipca 2019 roku.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.