Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lipca 2018, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytom w nowej artystycznej odsłonie - malarstwo Ewy Pronobis

Bytom w nowej artystycznej odsłonie - malarstwo Ewy Pronobis Data publikacji: 10 lutego 2017We wtorek, 14 lutego o 17.00 Ewa Pronobis oraz Biuro Promocji Bytomia zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa olejnego i akrylowego.

Obrazy powstawały w 2015 i 2016 roku w Bytomiu. Autorka pokazała nasze miasto w nowej artystycznej odsłonie. Zakres poruszanych tematów jest bardzo szeroki. Obok architektury, na płótnie widać rzeżbę, krajobraz, portret i kwiaty.

Główne motywy obrazów są nabłyszczone, a ramy ręcznie zdobione.  Pamiątki z Bytomia inspirowane ikoną, oraz zdjęcia stanowią dopełnienie siedemnastu prac malarskich.

Pięć obrazów artystka wykonała przy współpracy z kołem malarskim dla dorosłych działającym przy Spółdzielczym Domu Kultury SEZAM w Bytomiu.

Ewa Pronobis ukończyła z wyróżnieniem Studium Reklamy Handlu w Katowicach. Trzykrotnie otrzymała stypendium naukowe Rektora dla najlepszych studentów Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych również w Katowicach. Jest laureatką wielu konkursów fotograficznych i autorką kilku wystaw na terenie Śląska.

Wystawa potrwa do 27 lutego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Ewa Pronobis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.