Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2017, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytom w nowej artystycznej odsłonie - malarstwo Ewy Pronobis

Bytom w nowej artystycznej odsłonie - malarstwo Ewy Pronobis Data publikacji: 10 lutego 2017We wtorek, 14 lutego o 17.00 Ewa Pronobis oraz Biuro Promocji Bytomia zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa olejnego i akrylowego.

Obrazy powstawały w 2015 i 2016 roku w Bytomiu. Autorka pokazała nasze miasto w nowej artystycznej odsłonie. Zakres poruszanych tematów jest bardzo szeroki. Obok architektury, na płótnie widać rzeżbę, krajobraz, portret i kwiaty.

Główne motywy obrazów są nabłyszczone, a ramy ręcznie zdobione.  Pamiątki z Bytomia inspirowane ikoną, oraz zdjęcia stanowią dopełnienie siedemnastu prac malarskich.

Pięć obrazów artystka wykonała przy współpracy z kołem malarskim dla dorosłych działającym przy Spółdzielczym Domu Kultury SEZAM w Bytomiu.

Ewa Pronobis ukończyła z wyróżnieniem Studium Reklamy Handlu w Katowicach. Trzykrotnie otrzymała stypendium naukowe Rektora dla najlepszych studentów Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych również w Katowicach. Jest laureatką wielu konkursów fotograficznych i autorką kilku wystaw na terenie Śląska.

Wystawa potrwa do 27 lutego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Ewa Pronobis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.