Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lutego 2018, Konstancja, Maksym, Bernadeta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom uhonorowany za gościnność

Bytom uhonorowany za gościnność Data publikacji: 25 października 2017W Senacie podczas uroczystego podsumowania tegorocznej akcji „Lato z Polską” marszałek Stanisław Karczewski wręczył certyfikaty samorządom, które przyjęły polskie dzieci z 36 krajów. Wśród uhonorowanych znalazło się także nasze miasto.

24 października prezydent Bytomia Damian Bartyla odebrał certyfikat dla miasta, które gości dzieci polskiego pochodzenia z całego świata.

Akcja „Lato z Polską” funkcjonuje w Bytomiu od 2009 roku – od kiedy zapoczątkował ją ówczesny Marszałek Maciej Płażyński. Każdego roku do naszego miasta przyjeżdżają dzieci z powiatu drohobyckiego, a w tym roku również z Żytomierza. Tradycja wschodnia w Bytomiu jest żywa ze względu na specyfikę środowiska. Miasto partycypuje w kosztach projektu (takich jak noclegi, część transportu, atrakcje) oraz przygotowuje bogatą ofertę edukacyjną. Animatorzy projektów ze strony polskiej to wysoko wyedukowana kadra nauczycieli od wielu lat pracująca i uczestnicząca w przeróżnych międzynarodowych projektach. Dominującymi tematami projektów dla gości ze wschodu to polska historia, język polski oraz poznawanie geograficzne rodzinnego kraju.

Bytomskie szkoły i przedszkola zbierają także materiały edukacyjne oraz przybory szkolne dla rówieśników w Drohobyczu.

Marszałek Senatu podczas wtorkowego spotkania w Warszawie zachęcał przedstawicieli samorządów, aby wzięli udział w akcji również w przyszłym roku i namawiali do tego innych. - W projekcie budżetu dla Senatu na przyszły rok zostało zaplanowane zwiększenie funduszy na wsparcie działań związanych z opieką nad Polonią i Polakami za granicą. Zaproponowano zwiększenie kwoty z 75 mln zł, którą Senat dysponował w tym roku, do 100 mln zł. To znaczny wzrost środków na wspieranie działań takich jak ta akcja – poinformował marszałek.

W tegorocznej, dziewiątej edycji akcji „Lato z Polską” wzięło udział ok. 1700 dzieci i młodzieży z 36 krajów.

Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.