Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 listopada 2017, Albert, Janusz, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom uhonorowany za gościnność

Bytom uhonorowany za gościnność Data publikacji: 25 października 2017W Senacie podczas uroczystego podsumowania tegorocznej akcji „Lato z Polską” marszałek Stanisław Karczewski wręczył certyfikaty samorządom, które przyjęły polskie dzieci z 36 krajów. Wśród uhonorowanych znalazło się także nasze miasto.

24 października prezydent Bytomia Damian Bartyla odebrał certyfikat dla miasta, które gości dzieci polskiego pochodzenia z całego świata.

Akcja „Lato z Polską” funkcjonuje w Bytomiu od 2009 roku – od kiedy zapoczątkował ją ówczesny Marszałek Maciej Płażyński. Każdego roku do naszego miasta przyjeżdżają dzieci z powiatu drohobyckiego, a w tym roku również z Żytomierza. Tradycja wschodnia w Bytomiu jest żywa ze względu na specyfikę środowiska. Miasto partycypuje w kosztach projektu (takich jak noclegi, część transportu, atrakcje) oraz przygotowuje bogatą ofertę edukacyjną. Animatorzy projektów ze strony polskiej to wysoko wyedukowana kadra nauczycieli od wielu lat pracująca i uczestnicząca w przeróżnych międzynarodowych projektach. Dominującymi tematami projektów dla gości ze wschodu to polska historia, język polski oraz poznawanie geograficzne rodzinnego kraju.

Bytomskie szkoły i przedszkola zbierają także materiały edukacyjne oraz przybory szkolne dla rówieśników w Drohobyczu.

Marszałek Senatu podczas wtorkowego spotkania w Warszawie zachęcał przedstawicieli samorządów, aby wzięli udział w akcji również w przyszłym roku i namawiali do tego innych. - W projekcie budżetu dla Senatu na przyszły rok zostało zaplanowane zwiększenie funduszy na wsparcie działań związanych z opieką nad Polonią i Polakami za granicą. Zaproponowano zwiększenie kwoty z 75 mln zł, którą Senat dysponował w tym roku, do 100 mln zł. To znaczny wzrost środków na wspieranie działań takich jak ta akcja – poinformował marszałek.

W tegorocznej, dziewiątej edycji akcji „Lato z Polską” wzięło udział ok. 1700 dzieci i młodzieży z 36 krajów.

Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.