Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom uhonorowany za gościnność

Bytom uhonorowany za gościnność Data publikacji: 25 października 2017W Senacie podczas uroczystego podsumowania tegorocznej akcji „Lato z Polską” marszałek Stanisław Karczewski wręczył certyfikaty samorządom, które przyjęły polskie dzieci z 36 krajów. Wśród uhonorowanych znalazło się także nasze miasto.

24 października prezydent Bytomia Damian Bartyla odebrał certyfikat dla miasta, które gości dzieci polskiego pochodzenia z całego świata.

Akcja „Lato z Polską” funkcjonuje w Bytomiu od 2009 roku – od kiedy zapoczątkował ją ówczesny Marszałek Maciej Płażyński. Każdego roku do naszego miasta przyjeżdżają dzieci z powiatu drohobyckiego, a w tym roku również z Żytomierza. Tradycja wschodnia w Bytomiu jest żywa ze względu na specyfikę środowiska. Miasto partycypuje w kosztach projektu (takich jak noclegi, część transportu, atrakcje) oraz przygotowuje bogatą ofertę edukacyjną. Animatorzy projektów ze strony polskiej to wysoko wyedukowana kadra nauczycieli od wielu lat pracująca i uczestnicząca w przeróżnych międzynarodowych projektach. Dominującymi tematami projektów dla gości ze wschodu to polska historia, język polski oraz poznawanie geograficzne rodzinnego kraju.

Bytomskie szkoły i przedszkola zbierają także materiały edukacyjne oraz przybory szkolne dla rówieśników w Drohobyczu.

Marszałek Senatu podczas wtorkowego spotkania w Warszawie zachęcał przedstawicieli samorządów, aby wzięli udział w akcji również w przyszłym roku i namawiali do tego innych. - W projekcie budżetu dla Senatu na przyszły rok zostało zaplanowane zwiększenie funduszy na wsparcie działań związanych z opieką nad Polonią i Polakami za granicą. Zaproponowano zwiększenie kwoty z 75 mln zł, którą Senat dysponował w tym roku, do 100 mln zł. To znaczny wzrost środków na wspieranie działań takich jak ta akcja – poinformował marszałek.

W tegorocznej, dziewiątej edycji akcji „Lato z Polską” wzięło udział ok. 1700 dzieci i młodzieży z 36 krajów.

Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.