Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom uhonorowany za gościnność

Bytom uhonorowany za gościnność Data publikacji: 25 października 2017W Senacie podczas uroczystego podsumowania tegorocznej akcji „Lato z Polską” marszałek Stanisław Karczewski wręczył certyfikaty samorządom, które przyjęły polskie dzieci z 36 krajów. Wśród uhonorowanych znalazło się także nasze miasto.

24 października prezydent Bytomia Damian Bartyla odebrał certyfikat dla miasta, które gości dzieci polskiego pochodzenia z całego świata.

Akcja „Lato z Polską” funkcjonuje w Bytomiu od 2009 roku – od kiedy zapoczątkował ją ówczesny Marszałek Maciej Płażyński. Każdego roku do naszego miasta przyjeżdżają dzieci z powiatu drohobyckiego, a w tym roku również z Żytomierza. Tradycja wschodnia w Bytomiu jest żywa ze względu na specyfikę środowiska. Miasto partycypuje w kosztach projektu (takich jak noclegi, część transportu, atrakcje) oraz przygotowuje bogatą ofertę edukacyjną. Animatorzy projektów ze strony polskiej to wysoko wyedukowana kadra nauczycieli od wielu lat pracująca i uczestnicząca w przeróżnych międzynarodowych projektach. Dominującymi tematami projektów dla gości ze wschodu to polska historia, język polski oraz poznawanie geograficzne rodzinnego kraju.

Bytomskie szkoły i przedszkola zbierają także materiały edukacyjne oraz przybory szkolne dla rówieśników w Drohobyczu.

Marszałek Senatu podczas wtorkowego spotkania w Warszawie zachęcał przedstawicieli samorządów, aby wzięli udział w akcji również w przyszłym roku i namawiali do tego innych. - W projekcie budżetu dla Senatu na przyszły rok zostało zaplanowane zwiększenie funduszy na wsparcie działań związanych z opieką nad Polonią i Polakami za granicą. Zaproponowano zwiększenie kwoty z 75 mln zł, którą Senat dysponował w tym roku, do 100 mln zł. To znaczny wzrost środków na wspieranie działań takich jak ta akcja – poinformował marszałek.

W tegorocznej, dziewiątej edycji akcji „Lato z Polską” wzięło udział ok. 1700 dzieci i młodzieży z 36 krajów.

Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.