Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Bytom to miasto zielone z natury

Bytom to miasto zielone z natury Data publikacji: 10 lutego 2017W naszym mieście nie brakuje parków oraz uroczych skwerów, które znajdują się niemal na wyciągnięcie ręki. Aby przybliżyć je mieszkańcom Śląska powstał kolejny już film, prezentujący zielone tereny w Bytomiu. Wczoraj /9 lutego/ odbyła się jego promocja w Biurze Promocji Bytomia.

Tereny zielone w Bytomiu stanowią aż 20 procent jego powierzchni. To nie tylko lasy, ale również skwery i parki, których nie brakuje w naszym mieście. Chcemy je właśnie wypromować, aby zachęcić nie tylko bytomian, ale również mieszkańców ościennych miast do ich zobaczenia – mówił Andrzej Panek, zastępca prezydenta Bytomia podczas promocji nowego filmu. Pokazujemy w mieście to, co najpiękniejsze. Mamy rezerwaty z cennymi gatunkami flory i fauny, zabytkowe parki, ale również urocze skwery, którymi warto się pochwalić – mówiła Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Przypomnijmy, że obraz powstał na zlecenie Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu i został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podobnie jak w poprzednich dwóch produkcjach lektorką, która przez ponad kwadrans prowadzi widzów po urokliwych zakątkach naszego miasta, jest Krystyna Czubówna.

W filmie zaprezentowane zostały nie tylko tereny zielone w Suchej Górze, Miechowicach i Rozbarku, ale również te znajdujące się w centrum Bytomia. Są to miejsca, które na co dzień odwiedzamy i zachwycamy się nimi. Dzięki nowemu filmowi możemy poznać również ich historię powstania.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.