Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytom postindustrialny w obiektywie Henryka Puzia

Bytom postindustrialny w obiektywie Henryka Puzia Data publikacji: 15 lipca 2016Postindustrialny Bytom zatrzymany w kadrze jest tematem najnowszych zdjęć Henryka Puzia. Nastrojowe, nostalgiczne zdjęcia będzie można obejrzeć od soboty, 16 lipca, w Biurze Promocji Bytomia.

Henryk Puzio jest emerytowanym górnikiem, który wolny czas poświęca swojej pasji – fotografii. Z każdego spaceru wraca ze zdjęciami perełek architektonicznych, detali przyrodniczych lub urokliwych krajobrazów. Z powodzeniem bierze udział w konkursach fotograficznych.

Jego najnowszym osiągnięciem jest zajęcie II miejsca w konkursie „Mój Bytom – moje miasto, mój Dom” organizowanym przez K.S. Stowarzyszenie Bytomski Boks i Atrium Plejada.

Poza tym Henryk Puzio może pochwalić się następującymi sukcesami: II miejsce w konkursie „Uroki Bytomia poprzemysłowego”, I miejsce w konkursie „Historia Bytomia fotografią zapisana”, II miejsce w konkursie „Perły Krakowa, perełki Bytomia”, wyróżnienie specjalne w konkursie „Bytomska przyroda w obiektywie”. Jego fotografie publikowane były także w czasopiśmie „Foto-Kurier”.

Wystawę można oglądać do 13 sierpnia.

Autor: AK
Zdjęcia: Henryk Puzio

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.