Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Bytom partnerem biznesowym Wyższej Szkoły Bankowej

Bytom partnerem biznesowym Wyższej Szkoły Bankowej Data publikacji: 22 marca 2017Po cyklu konferencji i warsztatów edukacyjnych dla młodzieży poświęconych m.in. bezpieczeństwu czy nowym wymiarom inwestycji zorganizowanych przez nasze miasto wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową, Bytom wchodzi w kolejny etap współpracy z uczelnią.

Urząd Miejski w Bytomiu objął patronat nad kierunkami: bezpieczeństwo narodowe oraz administracja publiczna w ramach Programu Partnerstwa Biznesowego realizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową. Warto dodać, że program ten funkcjonuje na Wydziale Zamiejscowym w Chorzowie od 2008 roku, a jego koordynacją zajmuje się Biuro Karier i Praktyk.

Na mocy porozumienia o objęciu patronatu oferowane jest m.in. doradztwo i konsultacja przy tworzeniu programów studiów, prowadzenie zajęć, warsztatów i ćwiczeń przez pracowników tych firm oraz innych form kontaktu ze studentami.

Przystąpienie do programu jest naturalną kontynuacją działań, które podejmowaliśmy do tej pory z WSB w Chorzowie od 2014 roku, pierwszej konferencji Odkryjmy razem Unię Europejską, odbywającej się w ramach Bytomskich Spotkań Europejskich – mówi Magdalena Bosek z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich.

Dzięki rozszerzeniu współpracy między Urzędem Miejskim w Bytomiu a uczelnią, studenci będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia bytomskich urzędników nie tylko podczas zajęć w siedzibie uczelni, ale też w ramach praktyk czy stażów w urzędzie.

Do Programu Partnerstwa Biznesowego Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie niejednokrotnie odnosił się też Damian Bartyla, prezydent Bytomia, mówiąc: Inicjatywa ta jest dla nas, jako miasta, źródłem dalszych inspiracji do rozwoju. To ważne, aby studenci brali udział w różnorodnych programach praktyk i staży. Cieszę się, że Bytom znajdzie się w gronie firm i instytucji wspierających edukację na wyższym poziomie.

Bytom już od 2014 roku pracuje wspólnie przy projektach edukacyjnych z Wyższą Szkołą Bankową w Chorzowie. Warsztaty edukacyjne dla młodzieży w 2014 roku, spotkania z cyklu Nowy Wymiar, konferencja „Bytom - nowy wymiar inwestycji” w 2015 roku czy "Miasto-nowy wymiar bezpieczeństwa" w 2016 roku, pokazały że chorzowska WSB przykłada szczególną wagę do praktyczności przekazywanej wiedzy i jest prawdziwym partnerem.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. WSB w Chorzowie, fot. Rafał Klimkiewicz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.