Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom partnerem biznesowym Wyższej Szkoły Bankowej

Bytom partnerem biznesowym Wyższej Szkoły Bankowej Data publikacji: 22 marca 2017Po cyklu konferencji i warsztatów edukacyjnych dla młodzieży poświęconych m.in. bezpieczeństwu czy nowym wymiarom inwestycji zorganizowanych przez nasze miasto wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową, Bytom wchodzi w kolejny etap współpracy z uczelnią.

Urząd Miejski w Bytomiu objął patronat nad kierunkami: bezpieczeństwo narodowe oraz administracja publiczna w ramach Programu Partnerstwa Biznesowego realizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową. Warto dodać, że program ten funkcjonuje na Wydziale Zamiejscowym w Chorzowie od 2008 roku, a jego koordynacją zajmuje się Biuro Karier i Praktyk.

Na mocy porozumienia o objęciu patronatu oferowane jest m.in. doradztwo i konsultacja przy tworzeniu programów studiów, prowadzenie zajęć, warsztatów i ćwiczeń przez pracowników tych firm oraz innych form kontaktu ze studentami.

Przystąpienie do programu jest naturalną kontynuacją działań, które podejmowaliśmy do tej pory z WSB w Chorzowie od 2014 roku, pierwszej konferencji Odkryjmy razem Unię Europejską, odbywającej się w ramach Bytomskich Spotkań Europejskich – mówi Magdalena Bosek z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich.

Dzięki rozszerzeniu współpracy między Urzędem Miejskim w Bytomiu a uczelnią, studenci będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia bytomskich urzędników nie tylko podczas zajęć w siedzibie uczelni, ale też w ramach praktyk czy stażów w urzędzie.

Do Programu Partnerstwa Biznesowego Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie niejednokrotnie odnosił się też Damian Bartyla, prezydent Bytomia, mówiąc: Inicjatywa ta jest dla nas, jako miasta, źródłem dalszych inspiracji do rozwoju. To ważne, aby studenci brali udział w różnorodnych programach praktyk i staży. Cieszę się, że Bytom znajdzie się w gronie firm i instytucji wspierających edukację na wyższym poziomie.

Bytom już od 2014 roku pracuje wspólnie przy projektach edukacyjnych z Wyższą Szkołą Bankową w Chorzowie. Warsztaty edukacyjne dla młodzieży w 2014 roku, spotkania z cyklu Nowy Wymiar, konferencja „Bytom - nowy wymiar inwestycji” w 2015 roku czy "Miasto-nowy wymiar bezpieczeństwa" w 2016 roku, pokazały że chorzowska WSB przykłada szczególną wagę do praktyczności przekazywanej wiedzy i jest prawdziwym partnerem.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. WSB w Chorzowie, fot. Rafał Klimkiewicz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.