Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom otwarty na przedsiębiorców

Bytom otwarty na przedsiębiorców Data publikacji: 28 marca 2017Z dużym zainteresowaniem wśród lokalnych przedsiębiorców spotkało się pierwsze z cyklu spotkanie zorganizowane przez Fundusz Górnośląski SA. oraz Urząd Miejski w Bytomiu. Tematyka dotyczyła form wsparcia, z których mogą korzystać przedsiębiorcy działający w sektorze MSP.

W pierwszej części spotkania skupiono się na zagadnieniach związanych ze wsparciem przedsięwzięć poprzez niskooprocentowane pożyczki preferencyjne. Tematem, który szczególnie interesował przedsiębiorców był faktoring. Specjaliści z FG SA. przedstawili na czym polegają mechanizmy tego rozwiązania finansowego.

Sporo miejsca poświęcono także omówieniu zasad korzystania z usług doradczych i szkoleniowych oraz wsparcia rozwoju firm w obszarze internacjonalizacji (oferta sieci Enterprise Europe Network dla MŚP z województwa śląskiego).

Warto wspomnieć, że początkiem tego roku władze miasta podpisały list intencyjny z Funduszem Górnośląskim SA. Oddział w Katowicach, związany z projektem Operator Usług Rozwojowych w województwie śląskim, w ramach działania 8.2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Tworzona z myślą o przedsiębiorcach baza usług rozwojowych ma zapewniać powszechny dostęp do informacji na temat podmiotów świadczących usługi rozwojowe oraz ich oferty, tak aby każdy zainteresowany mógł łatwo i szybko wyszukać ofertę rozwojową dopasowaną do swoich potrzeb.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.