Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytom oczyma młodych mieszkańców

Bytom oczyma młodych mieszkańców Data publikacji: 4 stycznia 2018Charakterystyczne miejsca, budynki znajdujące się w Bytomiu i symbole miasta wzięli na warsztat uczestnicy konkursów plastycznych dla uczniów szkół podstawowych. Otwarcie wystawy ich prac nastąpi 9 stycznia o godz. 16 w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Szkoła Podstawowa nr 21 z Bytomia-Karbia zorganizowała w zeszłym roku dwa konkursy miejskie dla uczniów bytomskich podstawówek. Wzięło w nich udział 130 osób.

Jury, w skład którego weszli specjaliści z MDK nr 1 Eliza Flaszewska oraz Aleksandra Herisz podkreśliło bardzo wysoki poziom konkursu. Pierwszy z konkursów nosił nazwę „Bytom i jego zakątki”. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić jakikolwiek charakterystyczny budynek, miejsca związane z Bytomiem takie jak Elektrociepłownię Szombierki, kościół św. Jacka, cmentarz Mater Dolorosa czy pałac w Miechowicach.

W grudniu natomiast poznaliśmy laureatów II Miejskiego Konkursu Plastycznego „Bytom w zimowej szacie”. Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych tj. klas 1-3 oraz 4-7 mieli za zadanie przedstawić nasze miasto w obecnej porze roku. Nie było to proste zadanie bowiem ta pora roku ma dość ograniczoną paletę kolorów. Nagrodę specjalną uzyskał tramwaj linii 38 -jeden z charakterystycznych elementów naszego miasta. Uczniowie bytomskich szkół poradzili sobie jednak z tym zadaniem doskonale.Laureaci konkursów:„Bytom w zimowej szacie”:


Kategoria klas: I – III


I miejsce: Piotr Suchy SP 36


II miejsce:Kamil Dziembała SP 37


III miejsce: Julia Karwacka SP 33


wyróżnienie: Julia Zientek SP 51, Patryk Szymonik SP 4, Jakub Szalecki SP 46


Nagroda specjalna: Julia Misz – SP 37


Kategoria klas IV- VII


I miejsce: Kamil Ptak – SP 44


II miejsce: Jan Czopek – SP 4


III miejsce: Nadia Huczek – SP 3


wyróżnienie: Nicole Stefanów SP 54, Natalia Gacka – SP 23, Alicja Dyczka – SP 44


"Bytom i jego zakątki":Kategoria klas 1 -3


I m.-Weronika Kurzepa z SP 46


II m. Zuzanna Fogel ze SP 3


III m. Julia Solarczyk ze SP 9


Wyróżnienia otrzymali: Marta Szymanowska ( SP 28) i Agata Gała ( SP 46)Kategoria klas 4-6


Nagroda specjalna –Natalia Gacka z SP 23


I m.- Laura Szydłowska ze SP 51


II m. Adrian Wronecki ze SP 33


III m. -Daria Jaryczewska ze SP 3


Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Madera ( SP 9 ), Wiktoria Zowiślok ( SP 21), Jakub Skorupa (SP 16)

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.