Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytom nominowany do tytułu "Najlepsza Premia 73. Tour de Pologne"

Bytom nominowany do tytułu "Najlepsza Premia 73. Tour de Pologne" Data publikacji: 17 października 2016Bytom został nominowany do tytułu „Najlepsza Premia 73. Tour de Pologne”. Przypomnijmy, że nasze miasto w tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego było nie tylko jednym z miast na trasie II etapu, ale aktywnie włączyło się w konkurs na „Najpiękniejsze miasto 73. Tour de Pologne”.

Bardzo się cieszę, że Bytom został wyróżniony przez organizatorów. Nominacja do tytułu „Najlepsza Premia 73. Tour de Pologne” to docenienie nie tylko świetnej organizacji wyścigu w naszym mieście, ale także zaangażowania bytomian – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Wyścig kolarski, który zawitał do naszego miasta po prawie 70. latach cieszył się bowiem ogromną popularnością, co widać było na ulicach, gdzie tysiące mieszkańców wiwatowało na część najlepszych kolarzy – dodaje Bartyla.

Nominację do tytułu „Najlepsza Premia 73. Tour de Pologne” oprócz Bytomia otrzymały również Chorzów i Szaflary. Które z wyróżnionych miast będzie mogło przez najbliższy rok cieszyć się z tytułu „Najpiękniejszego miasta 73. Tour de Pologne” w kategorii: Premia Specjalna, przekonamy się 7 listopada, podczas ogłoszenia wyników w Krakowie.

Przypomnijmy, że Bytom w tegorocznej edycji Tour de Pologne znalazł się na trasie II etapu z Tarnowskich Gór do Katowic. 13 lipca na naszych ulicach  mogliśmy zobaczyć najlepszych kolarzy na świecie, którzy walczyli o punkty w premii specjalnej, zlokalizowanej na Placu Sobieskiego w Bytomiu. Na ulicach miasta nie zabrakło także mieszkańców, którzy ubrani w barwne stroje z biało – czerwonymi flagami swoim dopingiem zagrzewali rowerzystów do walki.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.