Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytom nominowany do tytułu "Najlepsza Premia 73. Tour de Pologne"

Bytom nominowany do tytułu "Najlepsza Premia 73. Tour de Pologne" Data publikacji: 17 października 2016Bytom został nominowany do tytułu „Najlepsza Premia 73. Tour de Pologne”. Przypomnijmy, że nasze miasto w tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego było nie tylko jednym z miast na trasie II etapu, ale aktywnie włączyło się w konkurs na „Najpiękniejsze miasto 73. Tour de Pologne”.

Bardzo się cieszę, że Bytom został wyróżniony przez organizatorów. Nominacja do tytułu „Najlepsza Premia 73. Tour de Pologne” to docenienie nie tylko świetnej organizacji wyścigu w naszym mieście, ale także zaangażowania bytomian – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Wyścig kolarski, który zawitał do naszego miasta po prawie 70. latach cieszył się bowiem ogromną popularnością, co widać było na ulicach, gdzie tysiące mieszkańców wiwatowało na część najlepszych kolarzy – dodaje Bartyla.

Nominację do tytułu „Najlepsza Premia 73. Tour de Pologne” oprócz Bytomia otrzymały również Chorzów i Szaflary. Które z wyróżnionych miast będzie mogło przez najbliższy rok cieszyć się z tytułu „Najpiękniejszego miasta 73. Tour de Pologne” w kategorii: Premia Specjalna, przekonamy się 7 listopada, podczas ogłoszenia wyników w Krakowie.

Przypomnijmy, że Bytom w tegorocznej edycji Tour de Pologne znalazł się na trasie II etapu z Tarnowskich Gór do Katowic. 13 lipca na naszych ulicach  mogliśmy zobaczyć najlepszych kolarzy na świecie, którzy walczyli o punkty w premii specjalnej, zlokalizowanej na Placu Sobieskiego w Bytomiu. Na ulicach miasta nie zabrakło także mieszkańców, którzy ubrani w barwne stroje z biało – czerwonymi flagami swoim dopingiem zagrzewali rowerzystów do walki.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.