Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytom najpiękniejszym miastem 73. Tour de Pologne w kategorii miasto premii!

Bytom najpiękniejszym miastem 73. Tour de Pologne w kategorii miasto premii! Data publikacji: 7 listopada 2016Bardzo dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie. Ten puchar będzie piękną ozdobą naszego miasta przez najbliższy rok - powiedział Robert Dederko, zastępca prezydent Bytomia, który dzisiaj, 7 listopada w Krakowie odebrał puchar przechodni za zwycięstwo w konkursie na „Najpiękniejsze Miasto 73. Tour de Pologne”.

Przypomnimy, że Bytom oprócz Szaflar i Chorzowa został nominowany do tytułu „Najpiękniejsze miasto 73. Tour de Pologne” w kategorii miasto premii. Dzisiaj w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs, podczas której ogłoszono zwycięzców w trzech kategoriach: miasto startowe, miasto etapowe oraz miasto premii. Każdy z laureatów otrzymał w nagrodę przechodnie puchary, wykonane z części rowerowych przez artystę Bartłomieja Kolbusza z Bukowiny Tatrzańskiej. W puchary wbudowano komputery, a wszystko po to, aby zapisywać w nich historię kolejnych edycji wyścigu.

W kategorii miasto startowe zwyciężył Radzymin, w kategorii miasto etapowe – Kraków oraz w kategorii miasto premii – Bytom. Z rąk organizatorów wyścigu - Czesława Langa i Lecha Piaseckiego puchar przechodni za zwycięstwo odebrali Robert Dederko, zastępca prezydenta Bytomia oraz Roman Badura, znany z organizacji w naszym mieście Rowerowej Masy Krytycznej. Wyróżnienie przyznane dzisiaj naszemu miastu to docenienie nie tylko świetnej organizacji i zabezpieczenia wyścigu, zaangażowania bytomian, ale także przygotowanych /przez Biuro Promocji Bytomia i Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej/ specjalnie na tą okazję dekoracji, które oceniało jury konkursu.

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Epsana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie. Po raz ostatni kolarze zaprezentowali się na ulicach Bytomia w 1947 i 1948 roku, a więc prawie 70. lat temu.

W tegorocznej edycji Tour de Pologne, Bytom znalazł się na trasie II etapu z Tarnowskich Gór do Katowic. 13 lipca na naszych ulicach  mogliśmy zobaczyć najlepszych kolarzy na świecie, którzy walczyli o punkty w premii specjalnej, zlokalizowanej na Placu Sobieskiego w Bytomiu. Tam również bawili się mieszkańcy naszego miasta, którzy ubrani w barwne stroje, biało – czerwone i żółte kwiaty, flagi Polski, swoim dopingiem zagrzewali rowerzystów do walki.
 
1.jpg 2.jpg 3.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek/ Roman Badura

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.