Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 czerwca 2018, Alicja, Marta, Alojz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom na warsztacie młodych architektów

Bytom na warsztacie młodych architektów Data publikacji: 28 kwietnia 2017Prezentacją studenckich projektów przygotowanych w ramach warsztatów zakończył się w naszym mieście Architektour 2017. Młodzi projektanci przez pięć dni pracowali nad pomysłami na zagospodarowanie m.in. Wzgórza Małgorzatki, pl. Św. Barbary czy pl. Grunwaldzkiego.

Efekty prac młodych architektów, którzy od 20 do 27 kwietnia gościli w naszym mieście, prezentowane były podczas finałowego spotkania w Operze Śląskiej. To, co wypracowały poszczególne grupy, było ciekawe, zaskakujące, pełne świeżości, tak charakterystycznej dla ludzi z zewnątrz, którzy zobaczyli Bytom po raz pierwszy.

W opracowanych projektach dużą rolę odgrywała obecność mieszkańców, których w różny sposób zachęcano do wyrażenia swojej opinii, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat miejsca. Do współpracy zaproszono też dzieci, których nieograniczona wyobraźnia nadała kierunek niejednemu projektowi.

I tak na przykład bajkowo jawił się projekt Wzgórza Świętej Małgorzaty, dla którego powstała nawet nowa legenda o smoku. Zajęliśmy się Małgorzatką – kolebką Bytomia, bo jesteśmy pewni, że to miasto z dużym potencjałem zasługuje na nowy początek – mówili autorzy.

Ciekawy projekt oparty na zasadach partycypacji społecznej, bo opracowany wspólnie z mieszkańcami, powstał w Rozbarku, gdzie młodzi projektanci zajęli się zagospodarowanie pl. Św. Barbary. Naszą ideą było dać impuls do działania mieszkańcom tej okolicy, nie wskazywać gotowego rozwiązania, ale sprowokować ich do odkrywania otaczających ich miejsc na nowo.

Warsztaty dały studentom różnych szkół architektury szansę integracji oraz wymiany doświadczeń i poglądów związanych z warsztatem architekta, a także sprawdzenia się w pracy grupowej. Organizatorzy zapowiadają, że wykonane w ramach Arichitektour 2017 prace, zostaną niebawem zaprezentowane mieszkańcom Bytomia.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.