Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom na warsztacie młodych architektów

Bytom na warsztacie młodych architektów Data publikacji: 28 kwietnia 2017Prezentacją studenckich projektów przygotowanych w ramach warsztatów zakończył się w naszym mieście Architektour 2017. Młodzi projektanci przez pięć dni pracowali nad pomysłami na zagospodarowanie m.in. Wzgórza Małgorzatki, pl. Św. Barbary czy pl. Grunwaldzkiego.

Efekty prac młodych architektów, którzy od 20 do 27 kwietnia gościli w naszym mieście, prezentowane były podczas finałowego spotkania w Operze Śląskiej. To, co wypracowały poszczególne grupy, było ciekawe, zaskakujące, pełne świeżości, tak charakterystycznej dla ludzi z zewnątrz, którzy zobaczyli Bytom po raz pierwszy.

W opracowanych projektach dużą rolę odgrywała obecność mieszkańców, których w różny sposób zachęcano do wyrażenia swojej opinii, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat miejsca. Do współpracy zaproszono też dzieci, których nieograniczona wyobraźnia nadała kierunek niejednemu projektowi.

I tak na przykład bajkowo jawił się projekt Wzgórza Świętej Małgorzaty, dla którego powstała nawet nowa legenda o smoku. Zajęliśmy się Małgorzatką – kolebką Bytomia, bo jesteśmy pewni, że to miasto z dużym potencjałem zasługuje na nowy początek – mówili autorzy.

Ciekawy projekt oparty na zasadach partycypacji społecznej, bo opracowany wspólnie z mieszkańcami, powstał w Rozbarku, gdzie młodzi projektanci zajęli się zagospodarowanie pl. Św. Barbary. Naszą ideą było dać impuls do działania mieszkańcom tej okolicy, nie wskazywać gotowego rozwiązania, ale sprowokować ich do odkrywania otaczających ich miejsc na nowo.

Warsztaty dały studentom różnych szkół architektury szansę integracji oraz wymiany doświadczeń i poglądów związanych z warsztatem architekta, a także sprawdzenia się w pracy grupowej. Organizatorzy zapowiadają, że wykonane w ramach Arichitektour 2017 prace, zostaną niebawem zaprezentowane mieszkańcom Bytomia.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.