Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2017, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom. Docelowo znajdzie tu pracę ponad 200 osób. To już kolejny inwestor, który zdecydował się rozpocząć działalność właśnie w Bytomiu.

Bytom na targach w Hanowerze

Bytom na targach w Hanowerze Data publikacji: 27 kwietnia 2017Firma Digital Core Design z Bytomia reprezentuje Polskę na Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych. Hasło przewodnie obecności Polski, jako kraju partnerskiego, to SMART MEANS POLAND. Targi potrwają do jutra (28 kwietnia).

Dla bytomskiej firmy udział w największych na świecie targach innowacyjnych to nie nowość. W 2013 roku uczestniczyli w ceremonii otwarcia największych targów komputerowych na świecie CeBIT 2013 w Hanowerze, gdzie prezentowali procesor DQ80251.

Podczas tegorocznych targów prezentują D32PRO – pierwszy polski procesor 32 bitowy. Jego premiera miała miejsce we wrześniu 2015 roku w siedzibie Ministerstwa Gospodarki, a następnie w Polskim Pawilonie na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie.

Pod koniec 2016 roku procesor zaprojektowany w Bytomiu został nagrodzony tytułem Polskiego Produktu Przyszłości przez PARP.

Na targach w Hanowerze bytomska firma prezentuje jeszcze CryptOne – projekt w 100% bezpiecznego kryptoprocesora bazującego na architekturze D32PRO oraz innowacyjnych rozwiązaniach polskiej kryptografii.

 


Autor: iwo
Zdjęcia: slaskie.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.