Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom na targach w Hanowerze

Bytom na targach w Hanowerze Data publikacji: 27 kwietnia 2017Firma Digital Core Design z Bytomia reprezentuje Polskę na Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych. Hasło przewodnie obecności Polski, jako kraju partnerskiego, to SMART MEANS POLAND. Targi potrwają do jutra (28 kwietnia).

Dla bytomskiej firmy udział w największych na świecie targach innowacyjnych to nie nowość. W 2013 roku uczestniczyli w ceremonii otwarcia największych targów komputerowych na świecie CeBIT 2013 w Hanowerze, gdzie prezentowali procesor DQ80251.

Podczas tegorocznych targów prezentują D32PRO – pierwszy polski procesor 32 bitowy. Jego premiera miała miejsce we wrześniu 2015 roku w siedzibie Ministerstwa Gospodarki, a następnie w Polskim Pawilonie na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie.

Pod koniec 2016 roku procesor zaprojektowany w Bytomiu został nagrodzony tytułem Polskiego Produktu Przyszłości przez PARP.

Na targach w Hanowerze bytomska firma prezentuje jeszcze CryptOne – projekt w 100% bezpiecznego kryptoprocesora bazującego na architekturze D32PRO oraz innowacyjnych rozwiązaniach polskiej kryptografii.

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: slaskie.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.