Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom na targach Investate Poland

Bytom na targach Investate Poland Data publikacji: 19 kwietnia 201713 terenów inwestycyjnych będzie wystawiał Bytom podczas Targów Investate Poland 2017 w Warszawie. To największa w kraju tego typu impreza. Odbędzie się w tym samym czasie, co Centralne Targi Budowlane, a zatem grono zainteresowanych będzie bardzo szerokie.

Sztandarową ofertą, jaką wystawi Bytom na targach, jest teren przy ul. Hakuby, należący do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przypomnijmy, jest on bardzo dobrze uzbrojony, oświetlony i skomunikowany.  Leży w bardzo atrakcyjnym miejscu – tuż przy zjeździe z autostrady A1. Pieniądze na uzbrojenie tego terenu pochodzą z Unii Europejskiej.

Innym ważnym terenem, którym Bytom chce przekonać do siebie na targach przedsiębiorców jest teren przy ul. Elektrowni i Racjonalizatorów, leżący w pobliżu drogi nr 88. Jego przygotowanie dla przedsiębiorców także dofinansowała Unia Europejska. Prace objęły m.in. sprawdzenie stanu geotechnicznego i geochemicznego działek, zbadanie poziomu wód gruntowych, projekt techniczny uzbrojenia i kosztorys wymaganych prac.

Ponadto Bytom zaprezentuje na targach tereny leżące m.in. przy ul.: Zabrzańskiej, Piekarskiej, Piłsudskiego czy Węglowej.

Warto podkreślić, że Targi  Investate Poland 2017  to pierwsza w kraju tego typu prestiżowa impreza o ogromnym znaczeniu dla branży inwestycyjnej. Skierowana jest do inwestorów nie tylko z Polski ale i całej Europy. Ważną częścią targów będą wykłady przedstawicieli Izb Gospodarczych z Francji, Finladii i Norwegii. Mówić będą m.in. o tym, czego tamtejsi inwestorzy poszukują na rynku polskim.

Targi odbędą się od 21 do 23 kwietnia.

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: K. Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.