Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Bytom na seminarium Europa dla Obywateli

Bytom na seminarium Europa dla Obywateli Data publikacji: 6 października 2016Międzynarodowa obsada i różnorodność Dni Organizacji Pozarządowych, które odbyły się we wrześniu w Bytomiu jednym z tematów trwającego w Warszawie seminarium programu Europa dla obywateli. Przedstawiciele naszego miasta dzielą się doświadczeniami w nawiązywaniu dialogu pomiędzy trzecim sektorem a miastem.

Przypomnijmy, Dni Organizacji Pozarządowych były wyjątkowe nie tylko ze względu na międzynarodową obsadę. Głównym ich punktem były debaty, podczas których przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń mogli wyrazić swoją opinię na temat współpracy z miejskimi instytucjami. Zastanawiano się m.in. nad tym, co to jest społeczeństwo obywatelskie, czy działanie na rzecz „małej ojczyzny” równoznaczne jest z krzewieniem patriotyzmu i co zrobić, by poprawić sytuację ludzi starszych w mieście.

Miałam przyjemność wziąć udział w dyskusji podczas Okrągłego Stołu NGO, gdzie spotkały się dwa środowiska, które na co dzień powinny ze sobą współpracować – mówiła Monika Sługocka, koordynator i organizator seminarium. Jestem pod wrażeniem merytorycznym i organizacyjnym. Tego typu projekty są potrzebne, aby pokazać, że warto rozmawiać.

Dniom Organizacji Pozarządowych towarzyszyła szeroko zakrojona kampania informacyjna w śląskich mediach, a debaty były transmitowane w Internecie.

W trzydniowej imprezie wzięło udział ok. 700 osób z ponad 30 organizacji pozarządowych. Po raz pierwszy na festiwal NGO przyjechali goście z zagranicy, m. in. z Czech, Słowenii, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii, Holandii i Francji.

Na zorganizowanie Dni NGO miasto pozyskało dotację z Unii Europejskiej z programu Europa dla Obywateli. To program, który powstał właśnie po to, by wspierać współpracę pomiędzy samorządem a trzecim sektorem.

Bytomski projekt jest jednym z 9 wyróżnionych i prezentowanych podczas seminarium programu Europa dla Obywateli nt.projektów współpracy NGO z JST:"Działaj skutecznie, połącz siły", realizowanych w ramach tego programu i dofinansowanych z niego w tegorocznej edycji.Film zrealizowany przez bytomski.pl

Zobacz program seminarium

Zobacz relacje z seminarium "Dzisiaj skutecznie, połącz siły"

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.