Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Bytom na seminarium Europa dla Obywateli

Bytom na seminarium Europa dla Obywateli Data publikacji: 6 października 2016Międzynarodowa obsada i różnorodność Dni Organizacji Pozarządowych, które odbyły się we wrześniu w Bytomiu jednym z tematów trwającego w Warszawie seminarium programu Europa dla obywateli. Przedstawiciele naszego miasta dzielą się doświadczeniami w nawiązywaniu dialogu pomiędzy trzecim sektorem a miastem.

Przypomnijmy, Dni Organizacji Pozarządowych były wyjątkowe nie tylko ze względu na międzynarodową obsadę. Głównym ich punktem były debaty, podczas których przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń mogli wyrazić swoją opinię na temat współpracy z miejskimi instytucjami. Zastanawiano się m.in. nad tym, co to jest społeczeństwo obywatelskie, czy działanie na rzecz „małej ojczyzny” równoznaczne jest z krzewieniem patriotyzmu i co zrobić, by poprawić sytuację ludzi starszych w mieście.

Miałam przyjemność wziąć udział w dyskusji podczas Okrągłego Stołu NGO, gdzie spotkały się dwa środowiska, które na co dzień powinny ze sobą współpracować – mówiła Monika Sługocka, koordynator i organizator seminarium. Jestem pod wrażeniem merytorycznym i organizacyjnym. Tego typu projekty są potrzebne, aby pokazać, że warto rozmawiać.

Dniom Organizacji Pozarządowych towarzyszyła szeroko zakrojona kampania informacyjna w śląskich mediach, a debaty były transmitowane w Internecie.

W trzydniowej imprezie wzięło udział ok. 700 osób z ponad 30 organizacji pozarządowych. Po raz pierwszy na festiwal NGO przyjechali goście z zagranicy, m. in. z Czech, Słowenii, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii, Holandii i Francji.

Na zorganizowanie Dni NGO miasto pozyskało dotację z Unii Europejskiej z programu Europa dla Obywateli. To program, który powstał właśnie po to, by wspierać współpracę pomiędzy samorządem a trzecim sektorem.

Bytomski projekt jest jednym z 9 wyróżnionych i prezentowanych podczas seminarium programu Europa dla Obywateli nt.projektów współpracy NGO z JST:"Działaj skutecznie, połącz siły", realizowanych w ramach tego programu i dofinansowanych z niego w tegorocznej edycji.Film zrealizowany przez bytomski.pl

Zobacz program seminarium

Zobacz relacje z seminarium "Dzisiaj skutecznie, połącz siły"

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.