Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytom króluje na Eurowizji

Bytom króluje na Eurowizji Data publikacji: 17 grudnia 2017Absolwentka bytomskiej baletówki zwyciężyła w sobotę Eurowizję w Pradze. W konkursie dla młodych tancerzy Paulina Bidzińska nie miała sobie równych.

Awans do tak prestiżowego wydarzenia zapewniła sobie zwycięstwem w konkursie Młodego Tancerza Roku. W maju rywalizowała z siedmioma finalistami tego konkursu. Ciekawostką jest, że aż trzech to wychowankowie bytomskich szkół.

W sobotnich rywalizacjach brali udział reprezentanci ośmiu krajów. Paulina Bidzińska urzekła jury tańcem „La certa” choreografii Jacka Przybyłowicza z muzyką Antonio Vivaldiego. Sędziowie pochodzący z Czech, Szwecji oraz Izraela wyłonili dwóch finalistów. Bytomianka wraz z Patricią Crnkovič we wspólnym tańcu ostatecznie rozwiały wątpliwości oceniających.

Jestem zaskoczona i chcę podziękować wszystkim. Jestem bardzo szczęśliwa, to niesamowite uczucie. (...) To była duża szansa, aby pokazać swoje umiejętności i mam nadzieję, że to zwycięstwo przyniesie nowe doświadczenia - powiedziała zwyciężczyni po ogłoszeniu wyników.

Na świecie tylko Hiszpania ma na swoim koncie więcej zwycięstw w tym konkursie niż Polska. Wygrana Pauliny Bidzińskiej jest naszym trzecim tytułem.

 
Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: youtube.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.