Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytom, Kraków, Warszawa

Bytom, Kraków, Warszawa Data publikacji: 1 czerwca 2017Już po raz dwudziesty szósty do Bytomia zjadą artyści z nurtu krainy łagodności. Jutro, /piątek, 2 czerwca / w Beceku rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na Kamieniach”.

Do udziału w Koncercie Konkursowym zakwalifikowano 20 artystów, którzy wystąpią na scenie Beceku już jutro o 16.00. Wśród wykonawców znajdą się m.in. BarRock ze Świdnicy, Sprzedawcy Dymu z Kielc, Cukier Puder z Tarnowskich Gór i d’Este z Głuchołazów. Nasze miasto reprezentować będą: Aleksandra Popczyńska, Wiktoria Lisicka oraz Monika Szomko.

Dzień później (3 czerwca), llaureaci konkursu oraz wszyscy zainteresowani, będą mogli podszkolić się w trakcie warsztatów. Warto wspomnieć, że już po raz kolejny poprowadzi je Elżbieta Zapendowska, krytyk muzyczny, specjalistka od emisji głosu. Tego dnia, o 17.00 na scenie Beceku rozpocznie się koncert Obok Sceny, podczas którego posłuchamy wybranych laureatów festiwalu.

W niedzielę, 4 czerwca okaże się, kto zdobędzie Grand Prix festiwalu. Laureaci wystąpią z towarzyszeniem Piekarskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Klaudiusza Janii. Na zakończenie zaśpiewają formacje rodzinne, czyli: Martyna i Wiesław Ciecieręga (Bytom), Andrzej i Maja Sikorowscy (Kraków) oraz Tadeusz i Piotr Woźniak (Warszawa).

Przypomnijmy, że w organizowanym od 1992 r. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”, do tej pory wystąpiło kilkuset wykonawców poezji śpiewanej z całej Polski.

Wiecej informacji na: www.becek.pl 

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Becek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.