Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytom, Kraków, Warszawa

Bytom, Kraków, Warszawa Data publikacji: 1 czerwca 2017Już po raz dwudziesty szósty do Bytomia zjadą artyści z nurtu krainy łagodności. Jutro, /piątek, 2 czerwca / w Beceku rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na Kamieniach”.

Do udziału w Koncercie Konkursowym zakwalifikowano 20 artystów, którzy wystąpią na scenie Beceku już jutro o 16.00. Wśród wykonawców znajdą się m.in. BarRock ze Świdnicy, Sprzedawcy Dymu z Kielc, Cukier Puder z Tarnowskich Gór i d’Este z Głuchołazów. Nasze miasto reprezentować będą: Aleksandra Popczyńska, Wiktoria Lisicka oraz Monika Szomko.

Dzień później (3 czerwca), llaureaci konkursu oraz wszyscy zainteresowani, będą mogli podszkolić się w trakcie warsztatów. Warto wspomnieć, że już po raz kolejny poprowadzi je Elżbieta Zapendowska, krytyk muzyczny, specjalistka od emisji głosu. Tego dnia, o 17.00 na scenie Beceku rozpocznie się koncert Obok Sceny, podczas którego posłuchamy wybranych laureatów festiwalu.

W niedzielę, 4 czerwca okaże się, kto zdobędzie Grand Prix festiwalu. Laureaci wystąpią z towarzyszeniem Piekarskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Klaudiusza Janii. Na zakończenie zaśpiewają formacje rodzinne, czyli: Martyna i Wiesław Ciecieręga (Bytom), Andrzej i Maja Sikorowscy (Kraków) oraz Tadeusz i Piotr Woźniak (Warszawa).

Przypomnijmy, że w organizowanym od 1992 r. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”, do tej pory wystąpiło kilkuset wykonawców poezji śpiewanej z całej Polski.

Wiecej informacji na: www.becek.pl 

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Becek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.