Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom i Żytomierz będą partnerami

Bytom i Żytomierz będą partnerami Data publikacji: 8 września 2016Umowę o współpracy między miastami podpiszą w piątek, 9 września, Siergiej Suhomlin, mer Żytomierza i Damian Bartyla, prezydent Bytomia. To kolejne po Drohobyczu miasto na Ukrainie, z którym Bytom nawiązał współpracę.

Bytom od kilku lat utrzymuje kontakty z Żytomierzem przede wszystkim na niwie oświatowo-kulturalnej. Przedstawiciele szkół i organizacji pozarządowych biorą udział m.in. w Dniach Kultury Polskiej w Żytomierzu, artyści z ukraińskiego miasta prezentują swój dorobek podczas imprez w Bytomiu. W październiku 2012 roku prezydent Damian Bartyla otrzymał w darze od Polonii Żytomierskiej bochen chleba, którym witano delegację województwa śląskiego na uroczystości otwarcia Centrum Polskiego w Żytomierzu. W 2013 roku prezydent Bytomia brał też udział w obchodach 1129 rocznicy powstania Żytomierza.

Uroczyste podpisanie porozumienia odbędzie się w piątek, 9 września, o 12.00 w Hotelu Prime (ul. Strzelców Bytomskich 87).

Warto dodać, że obwód żytomierski nawiązał partnerskie stosunki z całym województwem śląskim. W sierpniu 2015 roku porozumienie o współpracy i rozwoju przyjaznych stosunków podpisali Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego i Serhij Maszkowskyj, Przewodniczący Żytomierskiej Obwodowej  Administracji Państwowej.

 
Na zdjęciu: jedna z ulic w Żytomierzu.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: www.wikipedia.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.